Bude z Kisku cyklista akým bol Dzurinda? Prezident dnes prišiel do práce na bicykli

  0
  Prezident Andrej Kiska v Národnej rade SR (Autor: SITA)

  Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska, dnes prišiel do práce, neštandardne, na bicykli. Informuje o tom na sociálnej sieti, kde tiež prezrádza, že má bicyklovanie rád. „Rád sa chodím bicyklovať na hrádzu alebo s deťmi, ale tento rok zatiaľ nemám na tachometri veľa kilometrov. Odhadujem to tak na 100, čo je takmer nič,“ prezrádza prezident.

  Zdroj: Facebook/ Andrej Kiska

  Ako Kiska ďalej píše bsolvoval svoju rannú cestu do práce na bicykli „aby som podporil sympatickú iniciatívu – mesiac jazdy do práce na bicykli. Ale aj aby som sa trochu rozhýbal a vyčistil si hlavu, pretože ako prezident nemám veľa príležitostí športovať,“ objasňuje.

  V komentároch pod prezidentovým príspevkom komentujúci Kiskovi vyjadrujú uznanie, vyzývajú ho k bezpečnosti nakoľko je dôležitý človek, ale tiež sa s nim delia o skúsenosti, že aj oni chodia na bicykli, či mu dávajú tipy, čo by pre cyklistov mohol zlepšiť.

  Zdroj: Facebook/ Andrej Kiska

  Známym a možno aj najznámejším cyklistom na slovenskej politickej scéne bol bývalý premiér Mikuláš Dzurinda, ktorý sa počas svojej politickej kariéry zúčastnil viacerých cyklistických súťaží či cyklotúr. Jednu takú absolvoval v roku 2002, kedy prešiel cyklotrasu dlhú 30 kilometrov z Prešova do Košíc. Pred nedávnom sme písali aj o liberálke Lucii Nicholsonovej z poslaneckého klubu SaS, ktorá vymenila limuzínu so šoférom za bicykel, a tak prišla do parlamentu. Celý článok si môžete prečítať TU.

  Do práce na bicykli DPNB je národná kampaň, ktorej hlavným cieľom je podporiť rozvoj nemotorovej, predovšetkým cyklistickej dopravy v mestách, píše sa na ich webovej stránke. Okrem toho medzi ich ciele patrí vyzvať samosprávy na Slovensku, aby vytvárali kvalitné podmienky pre ekologické druhy dopravy v meste či motivovať zamestnávateľov, aby budovali vo svojich sídlach vhodné podmienky pre zamestnancov, ktorí prichádzajú do práce alternatívnou dopravou.


   


   

  - Reklama -