štvrtok, 1 decembra, 2022
1.4 C
Bratislava
ÚvodArénaUtečenci opäť znásilňovali v Rakúsku. A pozrite sa, na čo sa potom...

Utečenci opäť znásilňovali v Rakúsku. A pozrite sa, na čo sa potom vyhovárali

Študentka bola v Prátri so svojou priateľkou, od ktorej sa na moment odpojila, aby si odskočila na verejné toalety. Do nezamknutej toalety však za ňou vnikli traja afganskí žiadatelia o azyl vo veku od šestnásť až sedemnásť rokov. Na dievčinu okamžite zaútočili a postupne ju všetci znásilnili. Podľa výpovede dievčaťa na polícii jej držali ústa, aby nemohla volať o pomoc. Celá udalosť sa stala pred niekoľkými dňami pár minút po polnoci.

“Keď sa o chvíľu neskôr išla kamarátka znásilneného dievčatá pozrieť na toalety, našla ju tam ležať na podlahe,” oznámila médiám hovorkyňa polície Roman Hahslinger. Traja útočníci medzitým opustili miesto činu, ale onedlho boli chytení políciou. Všetci okamžite uviedli, že boli príliš opití a celý incident si vôbec nepamätajú. Jeden z nich však neskôr priznal, že dievča skutočne znásilnili. Ďalší z tria uviedol, že dievča držal na toalete, ale neznásilnil ju.

Celý text v angličtine si môžete pozrieť TU.


Posledný z tria ako jediný trvá na tom, že si nepamätá vôbec na nič. A to napriek tomu, že dvadsaťjedenročná obeť ich zvrhlého vyčíňania všetkých útočníkov bezpečne identifikovala. Polícia útočníkov poslala do väznice v štvrti Josefstadt, kde budú čakať na výsledky vyšetrovania. Ako uvádza rakúska mutácia internetového servera The Local, v zábavnom parku Práter sa podobných incidentov odohralo v uplynulých mesiacoch hneď niekoľko.

V januári tohto roku došlo k znásilneniu v ulici Haupthalle a v uplynulom mesiaci polícia zaznamenala jeden pokus o znásilnenie. V oboch prípadoch figurujú žiadatelia o azyl mladší ako osemnásť rokov. K ďalšiemu pokusu o znásilnenie došlo tiež v Grazi, kde v nočných hodinách napadol sedemnásťročný žiadateľ o azyl pôvodom z Afganistanu ženu priamo na ulici, keď sa vracala domov. Opitý tínedžer sa snažil dvadsaťročnú dievčinu pobozkať. Keď sa bránila, chytil ju za vlasy a hodil na zem.

Našťastie sa žene podarilo vymaniť z útočníkovho zovretia a krikom privolať na pomoc okoloidúcich. Zadržaný Afganec sa podľa polície správal agresívne a obvinenia z pokusu o znásilnenie odmietol. Pred necelými tromi týždňami bol zo znásilnenia obvinený ďalší afganský žiadateľ o azyl. Podľa výpovede trinásťročného dievčaťa ju mal v priebehu troch mesiacov opakovane znásilňovať. Podozrivý dvadsaťročný Afganec bol zadržaný políciou a čaká ho súd.


 

728*90
- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -