piatok, 2 decembra, 2022
1.9 C
Bratislava
ÚvodArénaŠtrajk učiteľov opäť podporili aj rodičia. Poloprázdne triedy boli vo viac ako...

Štrajk učiteľov opäť podporili aj rodičia. Poloprázdne triedy boli vo viac ako 15 školách

V Spojenej škole Novohradská dnes pre štrajk rodičov chýbalo 808 z 1 201, na Základnej škole a Gymnáziu Dunajská to bolo 393 zo 426 žiakov. Na Gymnázium Grösslingová nenastúpilo 340 detí z 580, do Základnej školy Železničná neprišlo 208 z 523 detí a do Základnej školy Tomášov 96 detí z 97. “Za tri týždne sa naša iniciatíva na podporu učiteľov rozšírila na niekoľko tisíc rodín. Pre naše deti chceme kvalitné školstvo a pre pedagógov primerané podmienky a tvorivé prostredie. Vážime si angažovanosť všetkých ako aj výdrž učiteľov,” vysvetlil Štefan Dobák. 

Mnohé z detí rodičia podľa Dobáka nenechali doma, no poslali ich na vysoké školy. Žiaci a stredoškoláci zaplnili seminárne a prednáškové miestnosti na Vysokej škole múzických umení, na Vysokej škole výtvarných umení a na fakultách Univerzity Komenského – Prírodovedeckej a Filozofickej fakulte, ako aj na Fakulte matematiky, fyziky a informatiky. “Vďaka ochote vysokoškolských pedagógov a študentov sa mohli deti samy presvedčiť, ako študujú budúci bábkoherci, filmári, hudobníci, výtvarníci, architekti, ale aj prírodovedci, matematici, fyzici, informatici a študenti filozofie,” poznamenal. 

Ako hovorca iniciatívy Zelená stužka pokračoval, na sneme iniciatív sa dohodli na transformácii svojich aktivít. “Spolu s učiteľmi regionálnych a vysokých škôl a študentmi prechádzame od pondelka 7. marca do štrajkovej pohotovosti. Týmto krokom sa všetko len začína. Spojili sme sa, aby sme mohli pozornejšie sledovať, ako bude nová vláda riešiť problémy školstva. Ako rodičia budeme trvať na tom, aby boli opatrenia systematické a pre učiteľov motivujúce. To je minimálny štandard, ktorý by mal štát zabezpečiť nielen pre naše deti,” dodal na záver. 

728*90
- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -