Bohvie, komu každému už dal. Draxler zasponzoroval Kmotríkovu školu, naštval tým Galka. Pajác a slaboch, nešetril ho

  0
  Ľubomír Galko (SaS) (Autor: sita)

  „Poórovi a Kmotríkovi dal. Bohvie, komu ešte všetkému dal. Bohvie, čo všetko ešte vypláva na povrch. A učitelia sú v uliciach, lebo tým nedal,“ skritizoval na sociálnej sieti počin rezortu školstva a jeho ministra Juraja Draxlera bývalý minister obrany Galko (SaS). Pripomenul tak aj ostrý štrajk učiteľov, ktorí pokračoval včera vytvorením živej reťaze a dnes bude pokračovať veľkou demonštráciou na Námestí slobody, ktorú prídu podporiť aj osobnosti verejného, spoločenského a umeleckého prostredia.

  Odíde s hanbou?

  Kmotrík je predsedom správnej rady skalickej školy, no ako upozornilo Sme, na čo boli peniaze použité, však škola nespresnila. Peniaze dostala z toho istého balíka eurofondov ako Vysoká škola Danubius v Sládkovičove. Tá však získala ešte viac peňazí, až 4,4 milióna eur.

  Obe školy pritom nepatria práve k výkvetom slovenského vysokého školstva. Veď napríklad v rebríčku Akademickej rankingovej a ratingovej agentúry je skalická škola na 9. mieste z 13 fakúlt spoločenských vied, dve fakulty zo Sládkovičova nasledujú až po nej. Starosti mali aj s akreditáciou, skalickú školu už preverovala Akreditačná komisia a tej v Sládkoviče Draxler odňal akreditáciu na doktorandské štúdium.

  „Príbeh ´eštechvíľuministra´ Draxlera je smutným príbehom, ktorý plasticky popisuje, ako skončí pajác, ktorému imponuje, že mu dajú funkciu, na ktorú manažérsky a ani charakterovo nemá, a on ju príjme – napriek tomu, že mu ju ponúka spolok mafiánov a zlodejov,“ nešetril šéfa rezortu Galko. Podľa neho je Draxler slaboch, keďže sa sám stal súčasťou „mafiánskeho systému“. Takto si už podľa neho popísal svoj príbeh čiernymi a tragickými písmenami, a odíde s hanbou.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu