pondelok, 2 augusta, 2021
16.9 C
Bratislava
ÚvodArénaSilné slová premiéra Fica v Česku: Európska únia pácha samovraždu

Silné slová premiéra Fica v Česku: Európska únia pácha samovraždu

Český denník priniesol rozhovor pod titulkom Robert Fico: Európska únia pácha samovraždu“ a mesiac pred parlamentnými voľbami na Slovensku mu venoval dve celé stránky vnútri novín plus veľkú časť titulnej stránky.

Pýtam sa, to skutočne vedieme Úniu k sebazničeniu?“ varuje v ňom Fico, ktorý podobne ako český premiér Bohuslav Sobotka tvrdí, že dovtedy, kým nebudú vonkajšie hranice EÚ pod kontrolou, nemá zmysel dohadovať sa o tom, čo s migrantmi. Premiér Sobotka má absolútne pravdu. Nám tečie do domu cez strechu a my riešime, čo s dverami. Veľmi správne hovorí, poďme sa zhovárať o všetkom inom. A o kvótach až vo chvíli, keď zastavíme nelegálny prílev imigrantov do Európy,“ cituje ho MfD.

Nech mi nikto nehovorí, že taká bohatá 500-miliónová EÚ nedokáže z technického hľadiska zastaviť nelegálnu migráciu. Keby sme ju chceli zastaviť, tak ju zastavíme,“ povedal Fico.

Podľa jeho slov by sa namiesto presadzovania kvót pre imigrantov mala EÚ sústrediť na získanie kontroly nad svojimi vonkajšími hranicami. A prísne selektovať, komu poskytne pomoc. Tvrdím, že treba veľmi presne povedať, komu je naozaj treba pomôcť. Ale na individuálnej báze,“ dodáva slovenský premiér.

Na otázku, prečo sa domnieva, že absolútna väčšina migrantov sú ekonomickí prisťahovalci, odpovedá: Prečo sa necítili bezpečne v Srbsku, prečo sa necítili bezpečne v Rakúsku, ale až v Nemecku zrazu povedali, tu sme doma. A prečo? Pretože, pochopiteľne, očakávali silné sociálne benefity.

V rozhovore spomína úspechy svojej vlády, prijaté sociálne balíčky, ale odpovedá aj na otázku, či je na mieste, že EÚ začala prešetrovať novú poľskú vládu, či dodržiava zásady demokracie. Konštatuje, že poľskí voliči, ktorí volili, vedeli, čo sú programové ciele tejto strany. Dnes víťaz parlamentných volieb realizuje svoju politiku…

Obsiahly rozhovor pre MfD uzatvára slovami, že sa cíti byť skúsený a je vo výbornej fyzickej kondícii, pripravený, ako sa hovorí, tu káru tiahnuť ďalej. Rozhodnú však voliči vo voľbách 5. marca.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,704 Úmrtí 12,540 Uzdravení 379,560 Infikovaných 604 Last updated: 2. augusta 2021 - 07:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -