utorok, 3 augusta, 2021
25.4 C
Bratislava
ÚvodArénaDvojnásobné zdanenie Bratislavčanov nie je cestou na zlepšenie života v meste, tvrdí...

Dvojnásobné zdanenie Bratislavčanov nie je cestou na zlepšenie života v meste, tvrdí komentátor

Bratislava je najbohatším regiónom Slovenska a HDP na obyvateľa v hlavnom meste 2,5-krát prevyšuje celoštátny priemer, ale to podľa komentátora denníka Pravda Mariána Repu neznamená, že dvojnásobne vyššia daň z nehnuteľností v hlavnom meste je adekvátna. S vyšším zdanením, ktoré pripravuje primátor Ivo Nesrovnal, nesúhlasia ani starostovia jednotlivých mestských častí.
 
Obyvatelia slovenskej metropoly síce zarobia viac ako obyvatelia ostatných slovenských regiónov, ale zároveň musia aj zarobiť oveľa viac, aby si mohli v Bratislave kúpiť byt. Podľa Repu si môžu Bratislavčania zo svojho príjmu „kúpiť iba 0,66 metra štvorcového nehnuteľnosti, pričom obyvatelia Trenčianskeho a Nitrianskeho kraja takmer dvojnásobok“. Otázkou podľa Repu zostáva, čo Bratislavčania za peniaze, ktoré zaplatia mestu, dostanú?
 
Inšpiráciu by sme si mali podľa komentátora brať zo zahraničia, kde mestá riešia finančnú situáciu inak ako enormným zvyšovaním dane z nehnuteľností. Napríklad nemecké mestá, ktoré bojovali s odchodom obyvateľstva, zaviedli finančné príspevky pre študentov, ktorí sú ochotní zmeniť si miesto trvalého pobytu. Aj v Bratislave zostane po absolvovaní vysokej školy žiť množstvo ľudí, ktorí však nepochádzajú z hlavného mesta a nemajú v ňom teda ani trvalý pobyt.
 
728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,751 +41 Dnes Úmrtí 12,541 +1 Dnes Uzdravení 379,599 Infikovaných 611 Last updated: 3. augusta 2021 - 13:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -