Mediálny trh sa rozrastie o novú spoločnosť. Vzniká nová firma, ktorá sa bude starať o reklamu aj komunikáciu finančnej skupiny Penta.

  0

  Hovorca spoločnosti Penta Gabriel Tóth pre portál TREND uviedol, že „finančná skupina  chce získať priamy prístup k analytickým dátam, ktoré optimalizujú plánovanie mediálnych kampaní.“ Akcionárom novozaloženej mediálnej spoločnosti Media and Digital Services bude spoločnosť so sídlom na Cypre. Konkrétne meno hovorca Penty však v čase rozhovoru neuviedol s tým, že sa „momentálne riešia formálne záležitosti a buduje pracovný tím.“

  Penta vlastní viacero slovenských médií

  Aj bez novozaloženej mediálnej spoločnosti Media and Digital Services vlastní Penta viacero slovenský médií a vydavateľstiev. Minulý rok získala pomocou holandskej schránkovej firmy kontrolu nad vydavateľstvom Trend Holding aj spoločnosťou 7 Plus. Okrem toho Penta zaplatila kúpu skoro polovice podielu v nakladateľstve Petit Presse, ktoré vydáva denník SME. V tomto prípade vzniklo v redakcii viacero obáv z ovplyvňovania obsahu a výsledkom bol exodus redaktorov, ktorí následne založili Denník N.


  Nielen médiá …

  Médiá nie sú ani zďaleka jediná oblasť, ktorá zaujíma finančníkov zo skupiny Penta. Do portfólia spoločnosti patria napríklad zdravotná poisťovňa Dôvera, sieť zdravotníckych zariadení Svet zdravia či Privatbanka. Aj tieto spoločnosti potrebujú reklamu a práve o tú sa bude starať novozaložená mediálna spoločnosť. Ešte tento rok má ísť na tento účel až 7 miliónov eur.


  Médiá sú štít pred útokmi

  Založenie vlastnej mediálnej spoločnosti, ktorá sa bude starať o reklamu celého portfólia skupiny Penta nie je veľmi prekvapivá. Pre spoločnosť akou je Penta predstavuje vlastníctvo médií akýsi štít proti útokom. V aprílovom rozhovore pre české Hospodářské noviny to uviedol spolumajiteľ Penty Marek Dospiva. “Nebudem chodiť okolo horúcej kaše. To, že médiá vlastníme, nám dáva istotu, že pre kohokoľvek bude horšie nás iracionálne napádať. To iracionálne by som podčiarkol,” uviedol Dospiva. Cieľom najnovšej investície je zároveň zlepšiť komerčné využitie spolupráce medzi médiami a spoločnosťami, ktoré patria pod finančnú skupinu Penta.
   

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu