Nadácia COOP Jednota rozdá obciam a mestám 156 000 eur, o víťazoch rozhodne verejnosť

0
Nadácia COOP Jednota rozdá obciam a mestám 156 000 eur, o víťazoch rozhodne verejnosť
Nadácia COOP Jednota rozdá obciam a mestám 156 000 eur, o víťazoch rozhodne verejnosť

Obnovená rekreačná zóna, hmatový chodník, hasičňa, vonkajšie fitnescentrum, výsadba zelene, náučný chodník s včielkami, mini lanové ihrisko aj detské ihrisko. Do piateho ročníka programu na podporu lokálnych komunít, ktorý finančne zastrešuje Nadácia COOP Jednota, prihlásili obce, mestá a združenia atraktívne projekty. O tom, ktorý subjekt sa nakoniec bude tešiť z grantu v maximálnej hodnote 6 000 eur rozhodne samotná verejnosť. Hlasovanie v predajniach najväčšej domácej maloobchodnej siete začína 15. mája 2021 a potrvá do polovice júna.

„Naším cieľom je umožniť občanom zúčastňovať sa na rozvoji domovskej obce či mesta formou realizácie vlastných drobných projektov. Keď sme pred štyrmi rokmi spúšťali Program podpory lokálnych komunít, boli sme presvedčení, že robíme správnu vec. Časté cestovanie po Slovensku a pohľad na množstvo zrealizovaných drobných stavieb, ktoré by bez našej pomoci možno vôbec neexistovali, nás v tejto myšlienke utvrdzuje,“ zdôrazňuje Ján Bilinský, generálny riaditeľ COOP Jednoty Slovensko a správca Nadácie COOP Jednota.

Do aktuálneho piateho ročníka sa zapojilo takmer 800 subjektov, ktoré spolu prihlásili 1 380 projektov, čo je najviac v doterajšej histórii programu. „Nominované projekty dokazujú, že obce a mestá sa vzájomne inšpirujú, každý rok nám ale pribúdajú aj projekty, ktoré sú originálne. Tešíme sa, že záujem občanov o náš nadačný program každý rok stúpa. Aktívne pôsobenie v oblasti spoločenskej zodpovednosti považujeme za samozrejmé, obzvlášť náročné pandemické obdobie dokazuje dôležitosť pomoci,“ dodáva generálny riaditeľ COOP Jednoty Slovensko Ján Bilinský.

Do záverečného hlasovania vybrali regionálne COOP Jednoty 26 slovenských obcí. Za každú obec sú zvolené tri projekty, za ktoré budú môcť hlasovať zákazníci vo vybraných predajniach COOP Jednoty v termíne od 15.5.2021 do 15.6.2021. Dvadsaťšesť víťazov, ktorí si rozdelia grant vo výške 156 000 eur, bude známych v lete.

Projekt s názvom Program podpory lokálnych komunít realizovala Nadácia COOP Jednota so svojimi partnermi prvý raz v roku 2017. Za štyri roky svojej existencie program podporil finančným grantom 103 projektov, čím na rozvoj komunít vo všetkých regiónoch Slovenska prispel celkovou sumou 601 000 eur. 

Viac informácií o piatom ročníku a všetky nominované projekty nájdete na www.lokalnekomunity.sk

- Reklama -