štvrtok, 4 marca, 2021
3.5 C
Bratislava
Úvod Auto Elektromobily mali najvyšší podiel na registráciách vo Viedni

Elektromobily mali najvyšší podiel na registráciách vo Viedni

V deviatich rakúskych okresoch dosahoval podiel elektromobilov na vlaňajších registráciách nových vozidiel vyše 10 %. Jednoznačne najvyšší podiel zaznamenalo centrum Viedne (14,4 %). Po nej nasledoval hornorakúsky okres Kirchdorf an der Krems a korutánsky Hermagor.

“Daňové úľavy pre diesel a firemné vozidlá so spaľovacími motormi brzdia nevyhnutné zmeny v doprave,” cituje z vyhlásenia autoklubu Verkehrsclub Österreich (VCÖ) agentúra APA. Zníženie predaja dieselových a benzínových vozidiel je podľa klubu jedným z najdôležitejších opatrení pre dosiahnutie klimatických cieľov v doprave.

Odborníčka VCÖ Ulla Rasmussen zdôraznila, že emisie oxidu uhličitého v Rakúsku, vrátane výroby vozidla a batérie, sú o 55 % nižšie než v prípade benzínových a dieselových áut. Ak budú motoristi “tankovať” tzv. zelenú elektrinu, dosiahnu emisie zhruba 58 gramov na kilometer, čiže budú až o 77 % nižšie než u spaľovacích motorov. Samotné elektromobily nevypúšťajú žiadne plyny a navyše sa zníži aj závislosť od dovozu ropy.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 314,359 Úmrtí 7,489 Uzdravení 255,300 Infikovaných 51,570 Last updated: 4. marca 2021 - 06:54 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky