Rusko je podľa Britov ochotné strácať lietadlá na Ukrajine, ak mu to umožňuje postup na fronte

0

7.3.2024 (SITA.sk) – Ruské lietadlá podľa amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW) naďalej uskutočňujú pomerne vysoký počet náletov na Ukrajinu napriek správam ukrajinských predstaviteľov, že Kyjiv v posledných týždňoch zostrelili niekoľko bombardérov. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

ISW poukazuje na to, že podľa časopisu Forbes ruské lietadlá Su-34 sprevádzané lietadlami Su-35 podnikajú sto alebo viac bojových letov denne.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Zároveň si inštitút všíma správu New York Times, podľa ktorej sa ruská taktika posúva smerom k zintenzívneniu leteckých operácií. Podľa ISW tieto správy naznačujú, že ruské velenie pravdepodobne rozhodlo, že pozitívne účinky takýchto vzdušných operácií prevažujú nad nákladmi spojenými s misiami.

Analytici ISW pripomenuli, že ruskí vojaci použili údery kĺzavými bombami pri dobytí Avdijivky v polovici februára a pravdepodobne sa to pokúšajú zopakovať na podporu existujúcich ofenzív v iných častiach frontovej línie.

Viac k témam: Ruské lietadlá, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Rusko je podľa Britov ochotné strácať lietadlá na Ukrajine, ak mu to umožňuje postup na fronte © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -