Medzinárodný trestný súd vydal zatykač na dvoch ruských veliteľov, sú obvinení z útokov na ukrajinskú infraštruktúru

0

6.3.2024 (SITA.sk) – Medzinárodný trestný súd (ICC) vydal zatykače na dvoch vysokopostavených ruských vojenských veliteľov. Ako referuje web news.sky.com, spomenutými mužmi sú admirál Viktor Sokolov, bývalý veliteľ ruskej Čiernomorskej flotily, a Sergej Kobylaš, veliteľ diaľkového letectva ruských ozbrojených síl.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Obviňujú ich z účasti na raketových útokoch na ukrajinskú elektrickú infraštruktúru. ICC uviedol, že má dôvod domnievať sa, že útoky boli zamerané na civilné objekty a že škody spôsobené civilistom prevážili nad vojenskými cieľmi.

Spomenutý ICC pred rokom vydal tiež zatykač na ruského prezidenta Vladimira Putina za jeho rolu pri únosoch detí do Ruska počas vojny na Ukrajine. Súd vo vyhlásení uviedol, že Putin „je údajne zodpovedný za vojnový zločin nezákonnej deportácie obyvateľstva (detí) a nezákonného presunu obyvateľstva (detí) z okupovaných oblastí Ukrajiny do Ruskej federácie“.

Súd tiež v tejto súvislosti vydal zatykač na komisárku pre práva detí pri úrade ruského prezidenta Mariu Ľvovú-Belovú.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v marci 2024 (fotografie)

Viac k témam: Medzinárodný zatykač, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, ruský veliteľ, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Medzinárodný trestný súd vydal zatykač na dvoch ruských veliteľov, sú obvinení z útokov na ukrajinskú infraštruktúru © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -