Odmietnutý kandidát na post prezidenta podal žalobu na Pellegriniho

0

14.2.2024 (SITA.sk) – Odmietnutý kandidát na post prezidenta Róbert Švec podal v pondelok na Najvyššom správnom súde SR žalobu na predsedu parlamentu Petra Pellegriniho (Hlas-SD). Jeho kandidatúra bola totiž odmietnutá s odôvodnením, že neodovzdal zákonom predpísaný počet podpisov.

Švec sa žalobou domáha prijatia svojej kandidatúry. „Som presvedčený o tom, že Peter Pellegrini porušil príslušný zákon a aj Ústavu SR, vzhľadom k tomu, že rozhodnutie o odmietnutí mojej prezidentskej kandidatúry podpísal podpredseda parlamentu Peter Žiga. Právomoc predsedu NR SR podpisovať príslušné rozhodnutie nemôže byť prenesená na podpredsedu parlamentu,“ argumentuje Švec. Tvrdí, že zákonom stanovenú podmienku splnil a odovzdal viac ako 15-tisíc podpisov občanov, ktorí súhlasia s jeho kandidatúrou.

Róbert Švec je predseda Slovenského hnutia obrody, podporuje vystúpenie Slovenska z Európskej únie aj z NATO, chce obnoviť slovenskú korunu a zakázať LGBTI znaky. O post prezidenta sa uchádzal už aj v roku 2019, získal vtedy 0,30 percenta hlasov.

Viac k témam: Kandidát na prezidenta, Podpredseda Národnej rady SR (NR SR), Predseda Národnej rady SR (NR SR), Prezidentské voľby na Slovensku 2024
Zdroj: SITA.sk – Odmietnutý kandidát na post prezidenta podal žalobu na Pellegriniho © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -