Ukrajina tvrdí, že Rusko nakupuje siete Starlink. Muskova spoločnosť SpaceX tvrdenie popiera

0

14.2.2024 (SITA.sk) – Ruské sily kupujú terminály satelitnej internetovej siete Starlink v arabských štátoch, aby ich mohli použiť na bojisku. Na platforme Telegram to uviedla ukrajinská vojenská spravodajská služba.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Tá zverejnila aj nahrávku, o ktorej tvrdí, že sú v nej počuť dvaja ruskí vojaci diskutujúci o takejto kúpe. Informuje o tom spravodajský portál Sky News. Ukrajinská vojenská rozviedka a viaceré médiá už cez víkend informovali, že Rusi používajú na Ukrajine Starlink.

Spoločnosť SpaceX miliardára Elona Muska tvrdí, že s Ruskom vôbec neobchoduje. Samotný Musk povedal, že pokiaľ vie, SpaceX nepredala Rusku priamo ani nepriamo žiadne terminály Starlink. Rusko tiež popiera správy o Starlinku a tvrdí, že to pre jeho armádu ani nie je možnosť.

„Toto u nás nie je certifikovaný systém. V súlade s tým ho sem nemôžeme oficiálne dodať a ani sa oficiálne nedodáva,” povedal hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine vo februári 2024 (fotografie)

Viac k témam: Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Ukrajina tvrdí, že Rusko nakupuje siete Starlink. Muskova spoločnosť SpaceX tvrdenie popiera © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -