Poľsko prestane zásobovať Ukrajinu zbraňami, veľvyslanec bude vysvetľovať Zelenského výroky

0

22.9.2023 (SITA.sk) – Poľsko prestane zásobovať Ukrajinu zbraňami, pretože sa sústredí na vyzbrojovanie, uviedol poľský premiér Mateusz Morawiecki. Ako referuje web news.sky.com, informujú o tom ruské štátne médiá a poľské noviny TFN, hoci tieto komentáre sú zatiaľ neoverené.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa správ sa Poľsko namiesto posielania ďalších zásielok odteraz bude snažiť „brániť sa najmodernejšími zbraňami”. Morawiecki údajne v rozhovore pre poľský televízny kanál Polsat News povedal: „Ak sa chcete brániť, musíte sa mať čím brániť.”

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Tieto správy prichádzajú v čase, keď si poľské ministerstvo zahraničia predvolalo ukrajinského veľvyslanca pre utorkové vyjadrenia ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského počas Valného zhromaždenia OSN. Rezort uviedol, že vyslovili dôrazný protest proti vyhláseniam ukrajinskej hlavy štátu, ktorá „tvrdí, že niektoré krajiny EÚ predstierajú solidaritu a nepriamo podporujú Rusko”.

Zelenskyj vo svojom utorkovom prejave na pôde OSN povedal, že „politické divadlo” okolo dovozu obilia z Ukrajiny, na ktorý Poľsko, Maďarsko a Slovensko predĺžili zákaz, len pomáha Moskve.

Viac k témam: poľský premiér, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident, Valné zhromaždenie OSN
Zdroj: SITA.sk – Poľsko prestane zásobovať Ukrajinu zbraňami, veľvyslanec bude vysvetľovať Zelenského výroky © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -