Rusko útočilo raketami na Ľvovskú oblasť, zasiahli obytné domy aj materskú školu (video+foto)

0

16.8.2023 (SITA.sk) –
aktualizované 15. augusta, 13:40

Ruský raketový útok na Ľvovskú oblasť na západe Ukrajiny si vyžiadal najmenej 15 zranených, vrátane 10-ročného dieťaťa. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa šéfa vojenskej správy Ľvovskej oblasti Maksyma Kozyckého si útoky vyžiadali hospitalizáciu piatich ľudí.

Protivzdušná obrana zostrelila jednu z ruských riadených striel vypálených na západný región, napísal Kozyckyj v utorok na komunikačnej platforme Telegram s tým, že ďalších šesť rakiet nebolo zachytených. „Rusi zaútočili na náš región riadenými strelami medzi 5:20 a 5:30. Našťastie pri tomto raketovom útoku nikto nezahynul,“ uviedol.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Najmladší civilista, ktorý utrpel zranenia, mal podľa Kozyckého 10 rokov a najstarší 72. „Väčšina obetí mala škrabance a rezné rany v dôsledku rozbitých okien a modriny,“ spresnil a dodal, že poškodených bolo približne 40 domov.

#Russian invaders launched a missile attack on #Lviv, according to local authorities. One of the rockets flew into the courtyard of a kindergarten.

There are no victims. pic.twitter.com/FzcD38480d— NEXTA (@nexta_tv) August 15, 2023

‼️The Russians launched a missile strike on #Lviv this morning. Most of the missiles were shot down, but there was a hit in the yard of a kindergarten, Mayor Andriy Sadovyi said.

More than a hundred flats were damaged, and a kindergarten was destroyed.

?: Andriy Sadovyi /… pic.twitter.com/TTUCd1M9oK— KyivPost (@KyivPost) August 15, 2023

Tonight #Russia hit another strategic military kindergarten in #Lviv. Where kids used to play is now a 9 meters deep funnel. pic.twitter.com/ekHAqbxEb3— Kostiantyn Korobov (@Korobov_K) August 15, 2023

Viac k témam: Ľvov, rusko-ukrajinský konflikt, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Rusko útočilo raketami na Ľvovskú oblasť, zasiahli obytné domy aj materskú školu (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -