Horúčavy atakujú Slovensko. Na nedeľu aj pondelok sú vydané výstrahy, dokonca až 2. stupňa

0

10.7.2023 (SITA.sk) – Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal na nedeľu pre celé západné Slovensko výstrahu prvého stupňa pre horúčavy. Výstraha platí do 19:00 a sčasti zasahuje aj do okraju stredného Slovenska. Hraničnými okresmi, v ktorých ešte platí výstraha, sú okresy Veľký Krtíš, Krupina, Žiar nad Hronom, Prievidza a Ilava.

Na pondelok 10. júla vydal SHMÚ výstrahu druhého stupňa pre celé západné Slovensko a časť stredného Slovenska. Zároveň pribudne prvý stupeň výstrahy v Žilinskom kraji, Banskobystrickom kraji a Košickom kraji. Informoval o tom SHMÚ na svojom webovom sídle.

Prvý stupeň výstrahy znamená teploty 33 stupňov Celzia a viac, druhý stupeň je od 35 stupňov Celzia. Medzi rizikové skupiny obyvateľstva patria deti, starší ľudia, tehotné ženy a chronicky chorí ľudia – najmä osoby so srdcovocievnymi, dýchacími alebo mentálnymi ochoreniami či osoby s nadváhou.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Extrémne horúčavy vo svete (fotografie)

Viac k témam: Extrémne horúčavy, Horúčavy, Počasie, Výstrahy
Zdroj: SITA.sk – Horúčavy atakujú Slovensko. Na nedeľu aj pondelok sú vydané výstrahy, dokonca až 2. stupňa © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -