Ronaldo „zobudil“ aj podvodníkov. Zaplatíte, ale lístok na zápas Slovensko – Portugalsko neuvidíte

0

1.7.2023 (SITA.sk) – Polícia varuje verejnosť, že podvodníci už spustili predaj vstupeniek na futbalový zápas s Portugalskom, pričom pri zrealizovaní platby sa odmlčia. Uvádza to v tlačovej správe Jana Šimunková, hovorkyňa bratislavskej krajskej polície.

Lístkov sa nedočkáte

Na Slovensku futbalovú reprezentáciu čaká v septembri dôležitý zápas o postup na budúcoročné Majstrovstvá Európy a podvodníci už vo veľkom zverejňujú na bazároch ponuky s predajom vstupeniek.

„Zaplatiť im môžete, ale lístkov sa nedočkáte,“ varuje polícia.

Prvé podvodné konania

Policajti Okresného riaditeľstva PZ Bratislava II zaznamenali už prvé prípady podvodných konaní, kedy poškodených zaujala na bazári zverejnená ponuka lístkov na uvedený futbalový zápas. V prvom prípade poškodená telefonicky komunikovala s podvodníkom, ktorému zaslala za dve vstupenky 180 eur. Po odoslaní peňazí jej predajca napísal, že ešte pred zaslaním lístkov musí vybaviť na nich prepis mien. Poškodená sa však lístkov nedočkala.

S kúpou lístkov podobne dopadol aj 37-ročný muž z Bratislavy. Ten chcel kúpiť vstupenky pre štyri osoby, a tak sa s podvodníkom dohodol na cene 356 eur, ktoré zaslal na dohodnutý bankový účet. Neznámy muž ale po zrealizovaní platby prestal s poškodeným komunikovať.

„Odporúčame, aby si Slováci vstupenky nakupovali predovšetkým cez overené portály na predaj lístkov na športové a kultúrne podujatia a nedali sa zlákať nízkymi cenami na bazároch,“ odkazuje verejnosti polícia.

Viac k témam: Majstrovstvá európy ME vo futbale 2024 v Nemecku, Podvodníci, Vstupenky
Zdroj: SITA.sk – Ronaldo „zobudil“ aj podvodníkov. Zaplatíte, ale lístok na zápas Slovensko – Portugalsko neuvidíte © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -