Wagnerovci už možno na Ukrajine nebudú bojovať, podľa Prigožina má Kyjev ešte stále veľký ofenzívny potenciál

0

15.6.2023 (SITA.sk) – Ofenzívny potenciál ukrajinskej armády ešte ani zďaleka nie je vyčerpaný. Ako referuje spravodajský web CNN, povedal to šéf žoldnierskej Wagnerovej skupiny Jevgenij Prigožin v rozhovore pre dánske médiá.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

“Akákoľvek ofenzíva sa musí vyhodnotiť, rovnako ako jej výsledky, po vyčerpaní útočného potenciálu nepriateľa. Pokiaľ som pochopil, ofenzívny potenciál Ukrajiny nie je ani zďaleka vyčerpaný,” povedal Prigožin.

Povinné podpisovanie kontraktov

Zároveň dodal, že nevie, či jeho bojovníci zostanú na Ukrajine. Dôvodom je spor s ruským ministerstvom obrany týkajúci sa povinného podpisovania kontraktov, ktorý sa vzťahuje na “dobrovoľnícke jednotky”.

Prigožin tvrdí, že čerstvá vyhláška podpísaná ministrom obrany Sergejom Šojguom sa na wagnerovcov nevzťahuje.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Prigožin kritizoval Šojgua

Počas bojov o Bachmut Prigožin opakovane verejne kritizoval Šojgua. Nepáčilo sa mu predovšetkým to, že ruské ministerstvo obrany nedodalo Wagnerovej skupine požadovanú muníciu a tá podľa Prigožina v dôsledku toho utrpela veľké straty.

Keď bojovníci z Wagnerovej skupiny pred približne dvomi týždňami prepúšťali pozície na bachmutskom fronte vojakom ruskej armády, Prigožin obvinil ruské ministerstvo obrany, že ruskí vojaci umiestnili protitankové míny a iné výbušné zariadenia pozdĺž trás, ktorými sa pohybovali wagnerovci.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Wagnerova skupina
Zdroj: SITA.sk – Wagnerovci už možno na Ukrajine nebudú bojovať, podľa Prigožina má Kyjev ešte stále veľký ofenzívny potenciál © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -