Smeráci okomentovali Pellegriniho vyjadrenia zo snemu Hlasu a na provokácie už reagovať nebudú

0

15.6.2023 (SITA.sk) – Strana Smer-sociálna demokracia (Smer-SSD) sa už nemieni vyjadrovať k provokáciám zo strany predsedu Hlas-sociálna demokracia (Hlas-SD) Petra Pellegriniho. Politický subjekt tiež odmieta, že by sa blížil k extrémizmu a vybočoval z rámca sociálnej demokracie.

Predsedníctvo Smeru to uviedlo vo svojom vyhlásení k výrokom Pellegriniho, ktoré padli na sobotňajšom sneme Hlasu, i nasledujúcej tlačovej konferencii. Predsedníctvo strany tiež vzalo na vedomie, že na sneme predseda Hlasu označil ich stranu za protivníka, ktorého je potrebné poraziť.

Katastrofálny stav Slovenska

Podotklo ale, že oni považujú Hlas-SD za hodnotovo spriaznenú stranu, s ktorou pôsobia v Strane európskych socialistov (PES), pričom Smer podporoval Hlas v úsilí pripojiť sa k PES.

„Predsedníctvo Smeru – SSD nebude na tieto obvinenia, z dôvodu rešpektu k partnerskej strane v PES, reagovať, berúc predovšetkým na zreteľ, že úlohou sociálnej demokracie je ponúknuť slovenskej verejnosti silnú sociálno-demokratickú vládu,” uviedlo predsedníctvo vo vyhlásení.

Doplnili, že berú na vedomie, že podľa predsedu Hlasu je najvhodnejším povolebným partnerom konzervatívne Kresťanskodemokratické hnutie (KDH), a tiež vnímajú, že Pellegrini nevyjadril výhrady voči politickým subjektom Sloboda a Solidarita (SaS) a Sme rodina, ktoré boli súčasťou bývalej vládnej koalície, a ktoré podľa Predsedníctva Smeru „nesú plnú zodpovednosť za katastrofálny stav Slovenska po troch rokoch vládnutia”.

Smeráci veria voličom

Rovnako podľa nich Pellegrini nemal vážne výhrady ani k hnutiu Progresívne Slovensko, ktoré podľa Predsedníctva Smeru-SSD ohrozuje národno-štátne záujmy SR.

„Ani jednu z týchto strán neoznačil za protivníka, ktorého treba poraziť. My v Smere – SSD považujeme za protivníka chudobu, zdražovanie, chaos, amatérske vládnutie a stratu suverenity Slovenska,” napísalo Predsedníctvo strany Smer-SD, a na základe toho skonštatovalo, že Pellegrini sa usiluje o to, aby nevznikla stabilná sociálno-demokratická vláda, ktorá podľa nich môže vzniknúť len z povolebnej spolupráce Smeru a Hlasu.

„Predsedníctvo Smeru – SSD je presvedčené, že voliči pomôžu Smeru – SSD, aby zabránil vzniku nefunkčného, politicky a hodnotovo bezpohlavného šialeného zlepenca, ktorý preferuje Pellegrini, aby svoju materskú alma mater Smer – SSD vytlačil do opozície,” uviedlo Predsedníctvo Smeru.

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predseda strany Hlas-SD, Predseda strany Smer-SD
Zdroj: SITA.sk – Smeráci okomentovali Pellegriniho vyjadrenia zo snemu Hlasu a na provokácie už reagovať nebudú © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -