Ministerstvo sa vyjadrilo ku kampani „Why Ukraine matters?“ a odmieta Ficove špekulácie

0

6.6.2023 (SITA.sk) – Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí odmieta špekulácie, že NATO chce prostredníctvom kampane zasahovať do volebného procesu či kampane politických strán v septembrových parlamentných voľbách.

Kampaň Why Ukraine matters?

Rezort tak reagoval na slová predsedu strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Roberta Fica, ktorý spochybnil mediálnu kampaň na Slovensku s názvom Why Ukraine matters? (Prečo na Ukrajine záleží?), ktorú iniciovala práve aliancia.

Fico tvrdí, že kampaň by mala byť odozvou na slová prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorá pre web Politico uviedla, že Slovensko ovláda ruská propaganda.

Politika Severoatlantickej aliancie

Ako ďalej rezort zahraničných vecí pre agentúru SITA uviedol, kampaň nevníma ako problematickú či idúcu proti záujmom Slovenska.

Avizovaným cieľom kampane je zvýšiť povedomie na Slovensku o tom, prečo je členstvo Slovenska v Aliancii dôležité pre bezpečnosť Slovenska a jeho občanov a ako súvisí podpora Ukrajiny s bezpečnosťou Slovenska. Ide o štandardnú kampaň, ktorá je súčasťou dlhodobej kampaňovej politiky Severoatlantickej aliancie,” vysvetlilo ministerstvo.

Zároveň tvrdí, že na Slovensku už podobná kampaň prebehla. „Obdobné komunikačné kampane realizuje Aliancia priebežne vo viacerých krajinách – napr. kampaň WeAreNATO/MySmeNATO, ktorá prebiehala koordinovane v členských krajinách v ostatných rokoch vrátane Slovenska,” dodalo ministerstvo zahraničných vecí.

Členstvo v NATO radí medzi dlhodobé priority zahraničnej a bezpečnostnej politiky a tvrdí, že je to garancia bezpečnosti, a teda aj štátnosti Slovenska.

Viac k témam: Opozícia, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predseda strany Smer-SD
Zdroj: SITA.sk – Ministerstvo sa vyjadrilo ku kampani „Why Ukraine matters?“ a odmieta Ficove špekulácie © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -