Rusi zaútočili raketami Iskander-M a Iskander-K, Ukrajinci nad Kyjevom zostrelili aj desiatky dronov

0

30.5.2023 (SITA.sk) –
aktualizované 29. mája 14:47

Ruská armáda v pondelok predpoludním zaútočila na Kyjivskú oblasť a ukrajinské hlavné mesto jedenástimi raketami Iskander-M a Iskander-K.

Raketový útok

Ukrajinská protivzdušná obrana všetky rakety zostrelila, oznámil hlavný veliteľ ukrajinských ozbrojených síl Valerij Zalužnyj. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Druhý raz za 24 hodín nepriateľ podnikol raketový útok na územie Ukrajiny. Zhruba o 11:30 zaútočili na Kyjevskú oblasť balistickými strelami a raketami s plochou dráhou letu,” uviedol Zalužnyj na Facebooku.

Rusi podľa Zalužného celkovo vypálili jedenásť rakiet Iskander-M a Iskander-K zo severného frontu. Všetky boli zničené silami protivzdušnej obrany Ukrajiny, dodal.

Zostrelené drony

Rusi útočili aj v noci z nedele na pondelok a ukrajinská protivzdušná obrana zneškodnila nad Kyjevom viac ako 40 ruských objektov. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na miestnych predstaviteľov. Bol to už 15. útok na ukrajinskú metropolu v priebehu tohto mesiaca.

„Sme vďační našim silám protivzdušnej obrany za ich precíznu prácu. Pre hlavné mesto to bola ďalšia ťažká noc. Vďaka profesionalite našich obrancov však barbarský nálet na Kyjev neviedol k poškodeniu alebo zničeniu infraštruktúry a iných zariadení ani bytových domov. Nikto neutrpel zranenia ani neprišiel o život,” povedal kyjevský starosta Vitalij Kličko.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Podľa šéfa vojenskej administratívy ukrajinského hlavného mesta Serhija Popka Rusi použili drony Šáhid iránskej výroby a z oblasti Kaspického mora odpálili pomocou lietadiel riadené strely. „Útok na hlavné mesto bol teda kombinovaným útokom z rôznych smerov,” povedal.

Viac k témam: Drony, Kyjev, rusko-ukrajinský konflikt, Šáhid-136
Zdroj: SITA.sk – Rusi zaútočili raketami Iskander-M a Iskander-K, Ukrajinci nad Kyjevom zostrelili aj desiatky dronov © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -