Na zosnulého Benedikta XVI. budeme podľa Čaputovej spomínať ako na človeka silnej viery, Heger ho označil za inšpiráciu

0

2.1.2023
aktualizované 31. decembra 2022, 12:56

Na zosnulého emeritného pápeža Benedikta XVI. budeme spomínať ako na človeka silnej viery. Na sociálnej sieti to napísala prezidentka SR Zuzana Čaputová. V Benediktovi XVI. podľa nej strácame významného teológa a dôležitú duchovnú osobnosť katolíkov na celom svete.

Odslúžil omšu v Dóme sv. Martina

„Joseph Ratzinger (občianske meno emeritného pápeža, pozn. SITA) sa po zrieknutí svojho úradu utiahol do ústrania a svoj čas venoval čítaniu a modlitbe. Tí, ktorí sa s ním stretli aj osobne, vyzdvihujú inteligenciu a schopnosť Benedikta XVI. viesť nezaujato diskusiu aj s názornými oponentmi,” uviedla Čaputová.

Zároveň doplnila, že i keď Benedikt XVI. počas svojho pontifikátu nenavštívil Slovensko, v roku 1992 ešte ako kardinál odslúžil svätú omšu v bratislavskom Dóme sv. Martina.

Bol veľkou inšpiráciou

Zosnulý emeritný pápež Benedikt XVI. pristupoval k vierouke s výnimočnou hĺbkou a precíznosťou a veľkou inšpiráciou bol i svojím bohatým vnútorným prežívaním viery. Na sociálnej sieti to napísal predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO).

„Na záver roka svet opustil emeritný pápež Benedikt XVI. vo veku 95 rokov. Patrí mu veľká vďaka za jeho celoživotnú službu Cirkvi i svetu,” uviedol Heger.

Fotogaléria: Pápež Benedikt XVI.

Viac k témam: Úmrtie, Úmrtie pápeža Benedikta XVI.
Zdroj: Webnoviny.sk – Na zosnulého Benedikta XVI. budeme podľa Čaputovej spomínať ako na človeka silnej viery, Heger ho označil za inšpiráciu © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -