Nekonečná koaličná kríza už podľa Čaputovej nikoho nezaujíma, od Hegera chce mená náhradníkov za ministrov SaS (video)

0

2.9.2022
aktualizované 31. augusta 2022, 16:43

Prezidentka SR Zuzana Čaputová chce poznať mená náhradníkov za ministrov, ktorí odídu z vlády. Uviedla to v stredu po stretnutí so šéfom parlamentu Borisom Kollárom (Sme rodina) a predsedom vlády Eduardom Hegerom (OĽaNO).

Viac o téme: Koaličná kríza

Zároveň premiéra vyzvala, aby jej predstavil spôsob, akým bude prípadná menšinová vláda vládnuť a prijímať zákony.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Nekonečný seriál

Hlava štátu skonštatovala, že vládna koalícia má za sebou dlhé hľadanie konsenzu, ktorý sa napokon nepodarilo nájsť.

„V posledný deň ultimáta prišlo nové ultimátum,” povedala na margo ponuky ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO), že odstúpi z funkcie, pokiaľ strana SaS podporí v parlamente jeho návrhy.

Podľa prezidentky však len pokračuje „nekonečný seriál”, ktorý už nikoho nezaujíma. „Takto sa vládnuť nedá,” skonštatovala Čaputová.

Voľný pád a chaos

Prezidentka zároveň pripomenula viaceré výzvy, ktorým Slovensko momentálne čelí. Pokiaľ podľa nej koalícia za dva mesiace nedokázala vyriešiť vlastný problém, je otázne, ako chce čeliť kríze. Dodala, že mnoho občanov súčasnú situáciu vníma ako „voľný pád a chaos”.

Minister hospodárstva a predseda strany SaS Richard Sulík v stredu hlave štátu predložil svoju demisiu. Zvyšní ministri za SaS by mali počkať do pondelka 5. septembra na rozhodnutie ministra financií Igora Matoviča.

Viac k témam: Koaličná kríza, menšinová vláda, Minister financií SR, Minister hospodárstva SR, Odstúpenie z funkcie, pád vlády, Podpredseda strany Sloboda a Solidarita (SaS)
Zdroj: Webnoviny.sk – Nekonečná koaličná kríza už podľa Čaputovej nikoho nezaujíma, od Hegera chce mená náhradníkov za ministrov SaS (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -