Cyprus od stredy uvoľňuje protipandemické opatrenia, rúška v interiéroch sú opäť minulosťou

0

2.9.2022 Cyprus v stredu zrušil povinné nosenie rúšok vo všetkých interiéroch po tom, ako minister zdravotníctva informoval, že epidemiologické dáta v súvislosti s pandémiou koronavírusu sa významne zlepšili.

Obmedzenia v reštauráciách či baroch

Šéf rezortu zdravotníctva Michalis Hadjipantela po zasadaní vlády novinárom povedal, že nosenie rúšok zostáva povinné v nemocniciach, domovoch dôchodcov, sanatóriách, lekárňach a vo verejnej doprave. Rezort zároveň odporúča, aby rúška naďalej nosili ľudia s chronickými ochoreniami.

Cyprus od stredy ruší aj všetky obmedzenia kapacity v reštauráciách, nočných kluboch, v predajniach, obchodných centrách, kasínach, športových štadiónoch a kostoloch.

Testovanie žiakov v školách

Žiaci základných škôl po návrate na vyučovanie 12. septembra dostanú po päť samotestov. Úrady odporúčajú, aby si učitelia a žiaci pred začiatkom vyučovania urobili samotesty.

Miera infekcie koronavírusom v týždni od 19. do 25. augusta na Cypre podľa údajov ministerstva zdravotníctva klesla na 3,54 percenta.

V nemocniciach v krajine v uvedenom týždni pre ochorenie COVID-19 liečili 57 ľudí, pričom deviati z nich boli vo vážnom stave.

Viac k témam: Koronavírus, protipandemické opatrenia, Rúška
Zdroj: Webnoviny.sk – Cyprus od stredy uvoľňuje protipandemické opatrenia, rúška v interiéroch sú opäť minulosťou © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -