Európska únia poskytla makrofinančnú pomoc Moldavsku, pomôže mu sumou 50 miliónov eur

0

3.8.2022 Európska únia v pondelok uvoľnila makrofinančnú pomoc (MFA) Moldavsku v sume 50 miliónov eur. Pomoc tvoria dlhodobé úvery za zvýhodnených podmienok v objeme 35 miliónov eur a dary v sume 15 miliónov eur.

Je to prvé vyplatenie financií v rámci novej MFA pre Moldavsko, ktorá nadobudla účinnosť 18. júla tohto roka a bude trvať dva a pol roka. Informovala o tom v pondelok Európska komisia (EK) na svojej internetovej stránke.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Šoky vyplývajúce z brutálnej ruskej agresie proti Ukrajine silno pociťuje Moldavsko, ktoré prejavilo obrovskú solidaritu voči Ukrajincom hľadajúcim bezpečie. A dnešné uvoľnenie pomoci je ďalším znakom solidarity Európskej únie s Moldavskom, ktoré je teraz kandidátom na členstvo v našom spoločenstve demokracií,” uviedol eurokomisár pre hospodárstvo Paolo Gentiloni.

Budeme naďalej Moldavsko podporovať spoločne s našimi medzinárodnými partnermi s cieľom prekonať krízu a vytvoriť podmienky pre budúcu prosperitu a stabilitu,” dodal eurokomisár.

Viac k témam: Finančná pomoc, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Európska únia poskytla makrofinančnú pomoc Moldavsku, pomôže mu sumou 50 miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -