Chystáte sa na príchod bábätka do rodiny? Počet vybavovačiek sa po pôrode zníži – aj v zdravotnej poisťovni

1

3.8.2022 Od 1.8.2022 nebudú musieť rodičia okrem vybavovania rodného listu, riešiť ani žiadosť o príspevok pri narodení dieťaťa či jeho prihlásenie do zdravotnej poisťovne.

Čerství rodičia, ktorým sa narodilo bábätko v auguste a neskôr, budú oslobodení od podávania žiadostí a potrebných prislúchajúcich potvrdení pri prihlasovaní dieťaťa na príslušnú matriku, ako aj vybavovania príspevku pri narodení dieťaťa, ktorý dostanú automaticky.

Od poisťovne čakajte list

Ďalšou novinkou je, že od 1.8.2022 sa novorodenec narodený na Slovensku stáva poistencom zdravotnej poisťovne, kde je poistená jeho matka. Čerstvým mamičkám Union zdravotnej poisťovne automaticky doručíme poštou preukaz poistenca priamo domov na adresu trvalého pobytu dieťaťa, prípadne na korešpondenčnú adresu matky. Súčasne zašleme aj PDF preukaz poistenca dieťaťa na e-mailovú adresu mamičky, ak evidujeme jej platnú e-mailovú adresu v našom systéme. PDF preukaz poistenca mamičky tak budú mať skôr a môžu ho využiť napr. pri návšteve lekára. Súčasťou poštovej zásielky je okrem preukazu poistenca aj 40 € poukážka – náš príspevok na nákup v e-shope Mimulo.sk, kde si mamičky môžu vybrať z ponuky širokého sortimentu potrieb pre bábätká (oblečenie, kozmetika, hračky a ďalšie).

Benefity, ktoré vás potešia

Okrem toho môžu využiť aj ďalšie výhody, nielen pre bábätko (vrátenie doplatkov za lieky a dietetické potraviny neobmedzene, 30€ príspevok na zakúpenie monitoru dychu, 30€ príspevok na plávanie s bábätkami, extra vyšetrenia a dostupnejšiu ZS pre detičky) aj pre čerstvú mamičku (licencovanú pôrodnú asistenciu, zľavy až do 30% pre online kurzy pre mamy, balíček dôležitých informácií o bábätku) či pre všetkých členov rodiny poistených v Union ZP (najširšiu sieť poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, skoršie termíny na diagnostické vyšetrenia – CT, MR, USG, MMG; extra vyšetrenia hradené všeobecným lekárom, či skoršie termíny u vybraných špecialistov, zľavy na nadštandardné laboratórne testy alebo zľavy súvisiace so zdravým životným štýlom či zľavy na nákup v lekárňach BENU a AGEL).

Rozmýšľali ste, že svojho novorodenca poistíte v Union ZP, aby ste mohli využiť benefity pre našich najmenších poistencov, no vy ako mamička nie ste aktuálne našou poistenkyňou? Ak podáte zmenovú prihlášku pre svoje čerstvo narodené bábätko do 30.9.2022 môžete tak čerpať benefity od 1.1.2023 (aby ste mohli využiť všetky benefity je potrebné, aby aspoň jeden z rodičov mal podanú platnú prihlášku do Union ZP alebo už bol jej poistencom).

Informačný servis

Viac k témam: Narodenie dieťaťa, PR
Zdroj: Webnoviny.sk – Chystáte sa na príchod bábätka do rodiny? Počet vybavovačiek sa po pôrode zníži – aj v zdravotnej poisťovni © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -

1 komentár

  1. priviest dieta na svet v tomto case povazujem skor za trestny cin a nie na dovod na radost…zase vacsina ludi podlieha pudu pred pouzitim rozumu…

Comments are closed.