Sulíkova SaS trvá na odchode Matoviča z vlády. Ak najnedôveryhodnejší politik odíde, situácia sa upokojí

0

11.7.2022 Strana Sloboda a Solidarita (SaS) trvá na odchode ministra financií Igora Matoviča z vlády. „Strana SaS považuje slová Igora Matoviča o páde vlády či predčasných voľbách za potvrdenie, že požiadavka na jeho odchod z funkcie je opodstatnená,“ zdôraznili vo svojom stanovisku liberáli.

 Bohapustá Goebbelsovská lož

Matovič na sociálnej sieti napísal, že za koaličnou krízou je určite vyššia hra, o čom nikto z nás ani netuší.

„Dohoda s niekým, komu tretie povalenie vlády SaSkou mimoriadne vyhovuje. Lebo postaviť zdôvodnenie na ´rozvrate verejných financií rodinným balíčkom a navyše s fašistami´ je len jedna bohapustá Goebbelsovská lož. Plán je dávno urobený a 1. septembra SaS povalí už tretiu vládu, ktorej je súčasťou,“ napísal Matovič.

Bez Matoviča sa situácia upokojí

Strana SaS pripomína, že odchod jej štyroch ministrov z vlády nebude znamenať ani pád vlády, ani predčasné voľby, ani koniec koalície.

„Sme stále presvedčení, že ak nebude historicky najnedôveryhodnejší politik Igor Matovič vo vláde, politická aj spoločenská situácia sa upokojí. Chápeme, že nie je jednoduché pozrieť sa pravde do očí a ľahšia cesta je obviňovať koaličného partnera z výmyslov a opakovane o ňom klamať,“ uviedol podpredseda SaS a minister školstva Branislav Gröhling.

Žiadne kšefty koalície s fašistami

Šéf liberálov Richard Sulík upozorňuje, že každá riadna vláda musí mať dôveru parlamentu, teda aspoň 76 poslancov.

„My sme pripravení poskytnúť všetkých 19 poslancov pri obmene jedného postu vo vláde. Ak nebudú mať strany OĽaNO, Sme rodina a Za ľudí záujem o ďalšiu spoluprácu s SaS, môže sa trojkoalícia v parlamente opätovne oprieť o podporu ĽSNS a poslancov, ktorí prišli do parlamentu na kandidátke tejto strany. Za SaS môžeme deklarovať požiadavku, že z novej koaličnej zmluvy musí tiež vyplynúť istota, že vládna koalícia s extrémistami nekšeftuje a ani nelaškuje,“ konštatoval predseda SaS Richard Sulík.

Viac k témam: Koaličná kríza, Koaličná zmluva, Predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS), Vypovedanie Koaličnej zmluvy
Zdroj: Webnoviny.sk – Sulíkova SaS trvá na odchode Matoviča z vlády. Ak najnedôveryhodnejší politik odíde, situácia sa upokojí © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -