Prezidentka Čaputová pozvala Macrona na Slovensko a niečo jej prisľúbil aj kanadský premiér

0

1.7.2022 Prezidentka SR Zuzana Čaputová v priebehu summitu Severoatlantickej aliancie (NATO) v Madride zagratulovala francúzskemu prezidentovi Emmanuelovi Macronovi k druhému mandátu, víťazstvu jeho strany v parlamentných voľbách a pozvala ho na Slovensko.

Napísala to na sociálnej sieti s tým, že takisto sa na summite stretla aj s iným predstaviteľmi štátov. S holandským premiérom Markom Ruttem a nemeckým kancelárom Olafom Scholzom napríklad hovorili o posilnení obrannej spolupráce, vrátane dlhodobej prítomnosti systémov protivzdušnej obrany Patriot na Slovensku.

Prvýkrát som sa stretla so švédskou premiérkou, ktorej krajina dostala na summite náš súhlas na vstup do Aliancie. A s britským premiérom Borisom Johnsonom a kanadským premiérom Justinom Trudeauom sme sa rozprávali o situácii v našich krajinách, na Ukrajine a o ďalšej bilaterálnej spolupráci,” uviedla Čaputová.

Dodala, že premiér Trudeau jej v rámci rozhovoru oznámil, že Kanada v blízkej dobe na Slovensku otvorí plnohodnotné veľvyslanectvo.

Viac k témam: Britský premiér, Francúzsky prezident, Holandský premiér, Kanadský premiér, Nemecký kancelár, Patriot, Prezidentka SR, Summit
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka Čaputová pozvala Macrona na Slovensko a niečo jej prisľúbil aj kanadský premiér © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu