Európska prokuratúra podala na slovenský súd obžalobu, týka sa fiktívneho nadhodnotenia nákupu strojov

0

1.6.2022 Európska prokuratúra (EPPO) podala v pondelok na Špecializovaný trestný súd na Slovensku obžalobu vo veci trestného oznámenia na tri fyzické osoby a jednu právnickú osobu.

Ako informuje web EPPO, obvinenia sa týkajú podvodu v rámci Európskeho fondu regionálneho rozvoja vo výške takmer 375-tisíc eur, nezákonnej žiadosti o vrátenie dane z pridanej hodnoty (DPH) vo výške viac ako 137-tisíc eur, ako aj daňových únikov za viac ako 29 500 eur.

Podvodné konanie nastalo deklarovaním nákladov na nákup strojového zariadenia, ktorý bol vykonaný prostredníctvom fiktívneho reťazca spriaznených spoločností. Tie boli spolupáchateľmi obvinených.

Osoby sú obvinené zo spáchania trestných činov v rámci organizovanej zločineckej skupiny. Ak budú tieto skutočnosti dokázané, mohli by viesť k uloženiu trestných sankcií vrátane trestu odňatia slobody na 7 až 16 rokov.

Viac k témam: Súdy, Trestné oznámenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Európska prokuratúra podala na slovenský súd obžalobu, týka sa fiktívneho nadhodnotenia nákupu strojov © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -