Ukrajincom postačia aj rakety s doletom 70 kilometrov, odkázal Zelenského poradca Američanom

0

1.6.2022 Americké rakety s doletom približne 70 kilometrov by ukrajinskej armáde stačili na odrazenie ruských útokov. Ako referuje spravodajský web BBC, tvrdí to poradca ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Oleksij Arestovyč.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ten reagoval na vyjadrenia amerického prezidenta Joea Bidena, že USA nepošlú Ukrajine raketové systémy schopné „zasiahnuť Rusko“. Arestovyč v rozhovore s ruským právnikom Markom Fejginom na kanáli na YouTube povedal, že raketové systémy schopné zasiahnuť cieľ vo vzdialenosti zhruba 70 kilometrov by boli viac než postačujúce.

Arestovyč vraví, že ak USA neplánujú dať Ukrajine rakety schopné doletieť do vzdialenosti 300 kilometrov, „70-kilometrové by stačili“.

Zelenskyj i ďalší ukrajinskí predstavitelia naliehali na dodanie raketových systémov, keďže ukrajinské sily čelia v Donbase na východe Ukrajiny silnému bombardovaniu.

Existujú však obavy, že Rusko by považovalo dodávky takýchto ťažkých zbraní za provokatívnu eskaláciu a riziko, že by to vtiahlo USA a spojencov v NATO do priameho konfliktu s Moskvou.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajincom postačia aj rakety s doletom 70 kilometrov, odkázal Zelenského poradca Američanom © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -