USA pracujú aj na zhabaní jácht a bytov ruských oligarchov

0

3.3.2022 Spojené štáty americké pracujú na zhabaní jácht a bytov ruských oligarchov. Povedal prezident Joe Biden počas svojej prvej Správy o stave únie v Kongrese.

Inflácia a COVID-19

Biden venoval Ukrajine prvých 12 minút svojho prejavu, v ktorom hovoril napríklad aj o inflácii či pandémii COVID-19 v krajine. Keď vyzdvihol odvahu Ukrajincov a odsúdil ruský útok, zákonodarcovia sa opakovane postavili a tlieskali.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Prezident vyhlásil, že on a všetci členovia Kongresu, bez ohľadu na ich politické rozdiely, sú spojení „neochvejným odhodlaním, že sloboda vždy zvíťazí nad tyraniou”. V sále bola prítomná aj ukrajinská veľvyslankyňa v USA Oksana Markarovová, ktorú pozvala prvá dáma Jill Bidenová.

Hrozby pre USA a svet rastú

Americký prezident v prejave varoval pred dopadmi situácie na americkú ekonomiku, ale upozornil, že bez následkov sa agresia ruského prezidenta Vladimira Putina nezastaví pri Ukrajine.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„Počas našej histórie sme sa naučili túto lekciu – keď diktátori nezaplatia cenu za svoju agresiu, spôsobia ešte väčší chaos. Pokračujú v pohybe. A náklady a hrozby pre Ameriku a svet neustále rastú,” povedal Biden.

Správa o stave únie sa zvyčajne zameriava na americké obyvateľstvo, ale tento rok bola v pozornosti celého sveta. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v rozhovore s televíziou CNN a agentúrou Reuters vyzval Bidena, aby vyslal silné a „užitočné” posolstvo o ruskej invázii.

Viac k témam: Americký kongres, Americký prezident, Oligarchovia, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – USA pracujú aj na zhabaní jácht a bytov ruských oligarchov © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -