Herec Alec Baldwin čelí žalobe od rodiny kameramanky, ktorú zastrelil pri nakrúcaní filmu

0

22.2.2022 Rodina kameramanky Halyny Hutchinsovej zažalovala herca Aleca Baldwina, ktorý ju nedopatrením zastrelil pri nakrúcaní filmu Rust, ako aj producentov snímky.

V žalobe, ktorú podala v americkom štáte Nové Mexiko, uvádza, že ich „bezcitné“ ignorovanie sťažností na bezpečnosť viedlo priamo k jej smrti.

Baldwin podľa žalobcov odmietol výcvik na manéver, ktorý predvádzal v čase streľby. Hercov právnik reagoval na žalobu s tým, že akékoľvek tvrdenie, že bol jeho klient ľahkovážny je „úplne falošné“.

Tragické nešťastie pri nakrúcaní

Incident sa stal vlani 21. októbra. Baldwin, ktorý bol tiež producentom filmu, mieril zbraňou na kameru pri nakrúcaní v kostolíku v Novom Mexiku, keď vystrelila a zabila Hutchinsovú a zranila režiséra Joela Souzu.

V súvislosti so streľbou boli podané už štyri ďalšie žaloby, zmienená žaloba od Hutchinsovcov je však prvá, ktorá sa priamo viaže na jedného z dvoch postrelených.

Viac k témam: Kameraman, Natáčanie filmu, Tragická nehoda
Zdroj: Webnoviny.sk – Herec Alec Baldwin čelí žalobe od rodiny kameramanky, ktorú zastrelil pri nakrúcaní filmu © SITA Všetky práva vyhradené.