Adam Žampa skončil v olympijskom slalome lepšie ako jeho brat Andreas, vyhral Noel a má svoje prvé zlato

  0

  22.2.2022
  aktualizované 16. februára 8:42

  Francúz Clément Noel sa stal olympijským víťazom v slalome mužov na hrách v Pekingu. Po prvom kole figuroval na piatom mieste, ale najrýchlejšou jazdou druhého kola sa odpichol k najväčšiemu úspechu kariéry.

  Po prvom kole viedol Strolz

  Špecialista na slalom Noel je deväťnásobný víťaz pretekov Svetového pohára v tejto najtočivejšej disciplíne, ale z veľkého podujatia mu až dosiaľ chýbala medaila.

  Viac o téme: Zimná olympiáda 2022 v Pekingu

  Noel vyhral s náskokom 61 stotín sekundy pred Rakúšanom Johannesom Strolzom, ktorý po prvom kole viedol.

  Bronz si vybojoval Nór Sebastian Foss-Solevaag, jeho známejší krajan Henrik Kristoffersen klesol z druhého na štvrté miesto a zostal bez cenného kovu.

  Adam Žampa si polepšil, Andreas nie

  Slovák Adam Žampa sa z 32. miesta po prvom kole posunul do najlepšej tridsiatky, keď skončil na 25. priečke. V druhom kole predviedol 31-ročný Tatranec dvadsiaty piaty najlepší výkon a takmer zopakoval svoje umiestnenie spred štyroch rokov z Pjongčangu, kde bol dvadsiaty štvrtý. Za víťazným Noelom zaostal o 6,92 s.

  Mladší zo Žampovcov Andreas nedokončil druhé kolo, po tom prvom bol na 33. priečke. Slalom mužov v Jen-čching National Alpine Skiing Centre dokončilo iba 44 z pôvodného počtu 87 slalomárov.

  Žampovci už niekoľko rokov preferujú obrovský slalom a slalom vo Svetovom pohári prakticky nejazdia. Na ZOH v Pekingu však urobili výnimku. Najlepším výsledkom Adama Žampu na ZOH v slalome je senzačné šieste miesto zo Soči 2014.

  Viac k témam: Zimná olympiáda v Pekingu 2022
  Zdroj: Webnoviny.sk – Adam Žampa skončil v olympijskom slalome lepšie ako jeho brat Andreas, vyhral Noel a má svoje prvé zlato © SITA Všetky práva vyhradené.

  - Reklama -