Sever Británie zasiahla búrka Malik, narušila železničnú dopravu v Škótsku (foto)

0

30.1.2022 Nárazový vietor s rýchlosťou do 128 kilometrov za hodinu, ktorý sprevádza búrku Malik, zasiahol časti Veľkej Británie. Meteorológovia na sobotu vydali varovanie pre časti Škótska, Severného Írska a severného Anglicka. Najsilnejší vietor očakávajú na východe Škótska. Informuje o tom portál bbc.com.

Železničná spoločnosť Scotland Railway nahlásila v sobotu ráno viaceré narušenia dopravy „pre silný vietor a popadané stromy na niektoré trate”. Spoločnosť na mikroblogovacej sieti Twitter uviedla, že spolu so záchranármi pracuje na odstránení spadnutých stromov a obnovení liniek „tak rýchlo a bezpečne, ako je to možné”. Firma SP Energy Networks zodpovedná za prenos elektriny v strednom a južnom Škótsku upozornila, že ohrozené môžu byť aj dodávky elektriny.

THREAD (11): Here’s what we’re up against on multiple routes this morning. https://t.co/3tvyjC4LHJ
— ScotRail (@ScotRail) January 29, 2022

She has fallen. Time to get the chainsaw out! Car *just* escaped! #stormmalik #luckyescape pic.twitter.com/Oq46PWdANJ
— Rachel Fraser (@drrachelfraser) January 29, 2022

I would imagine plenty of these scenes across the region today ️⚠️ #StaySafe #StormMalik #Weatheraware pic.twitter.com/7qEoSNaXA8
— Northeast England Weather (@NorthEastWeathr) January 29, 2022

Viac k témam: Búrka, búrka Malik, Silný vietor
Zdroj: Webnoviny.sk – Sever Británie zasiahla búrka Malik, narušila železničnú dopravu v Škótsku (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu