Turisti mali v Prešovskom kraji vlani najviac záujem o Ľubovnianske múzeum, navštevovali aj galérie

0

30.1.2022 Múzeá a galérie Prešovského samosprávneho kraja (PSK) navštívilo v minulom roku počas sedemmesačnej prevádzky viac ako 326-tisíc ľudí. Aj keď ide o mierny pokles oproti roku 2020, viaceré zariadenia zaznamenali nárast návštevníkov.

Ako informovala Lea Heilová z oddelenia komunikácie a propagácie Úradu PSK, najväčší záujem bol ako zvyčajne o Ľubovnianske múzeum – hrad v Starej Ľubovni, kde prišlo v minulom roku 165-tisíc návštevníkov. Vďaka bohatému kultúrnemu programu zavítalo vlani viac ľudí do Múzea v Kežmarku, celkovo ich tu evidujú viac ako 32-tisíc.

Evidujú tisícky návštevníkov

Zvýšený záujem zo strany verejnosti zaznamenal aj Kaštieľ a archeopark v Hanušovciach nad Topľou. Jednu z pobočiek Krajského múzeua v Prešove navštívilo o vyše 8000 ľudí viac ako rok predtým.

„Celkovo prišlo do Krajského múzea a jeho troch pobočiek, kde patrí aj Kaštieľ v Stropkove, vyše 40 600 návštevníkov,“ dodala Heilová.

Záujem bol aj o galérie

Šarišské múzeum v Bardejove navštívilo cez 30-tisíc ľudí, Vihorlatské múzeum v Humennom viac ako 16 700 turistov, Múzeum moderného umenia A. Warhola v Medzilaborciach vyše 13 800 návštevníkov a Podtatranské múzeum v Poprade viac ako 2500 ľudí.

„Úspešný rok majú za sebou obe galérie PSK, ktoré si v roku 2021 pozrelo vyše 26 400 návštevníkov, čo je o 11 400 ľudí viac ako v roku 2020,“ skonštatovala Heilová. Takmer dvojnásobnú návštevnosť oproti roku 2020 zaznamenala vlani Krajská galéria v Prešove, ktorú si prišlo pozrieť takmer 11-tisíc záujemcov. Do Tatranskej galérie v Poprade zavítalo viac ako 14-tisíc ľudí.

Viac k témam: Ľubovnianske múzeum, Múzeá
Zdroj: Webnoviny.sk – Turisti mali v Prešovskom kraji vlani najviac záujem o Ľubovnianske múzeum, navštevovali aj galérie © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu