V španielskom domove dôchodcov vypukol požiar a vyžiadal si šesť obetí, vyhlásili tri dni smútku

0

20.1.2022 Šesť obyvateľov domova dôchodcov v meste Moncada na východe Španielska zomrelo pri požiari, ktorý vypukol v noci na stredu. Informovali o tom španielske úrady. Šéf regionálnej vlády provincie Valencia Ximo Puig uviedol, že 17 obyvateľov domova hospitalizovali, pričom traja sú vo vážnom stave.

Šéf miestnych hasičov José Basset pre španielsku tlačovú agentúru EFE povedal, že požiar pravdepodobne vypukol v spálni na druhom poschodí. Konštatoval, že v čase príchodu hasičov

Podľa predsedu regionálnej vlády španielska polícia prešetruje príčinu požiaru, ale vyšetrovatelia sú presvedčení, že ho mohol spôsobiť skrat na mechanizme spojenom s nádržkou na kyslík. povedal šéf regionálnej vlády.

Španielsky premiér Pedro Sánchez vyjadril sústrasť rodinám obetí. Na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedol, že sleduje Miestne úrady v Moncade vyhlásili tri dni smútku a vlajky na radnici spustili na pol žrde.

Viac k témam: Domov dôchodcov, Požiar, Úmrtia
Zdroj: Webnoviny.sk – V španielskom domove dôchodcov vypukol požiar a vyžiadal si šesť obetí, vyhlásili tri dni smútku © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu