Respirátory budú povinné už aj v exteriéri, vyhláška hygienikov zavádza od 19. januára ďalšie zmeny

0

18.1.2022 Respirátory budú po novom povinné už aj v exteriéri. Vyplýva to z nových vyhlášok Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR, ktoré vyšli vo Vestníku vlády SR s účinnosťou od 19. januára.

Táto povinnosť platí, ak ste vonku a ste vzdialení od cudzích osôb menej ako dva metre alebo ak ste účastní na hromadnom podujatí, a to aj v prípade, ak ste od cudzích ľudí vzdialení viac ako dva metre.

Hygienici zároveň informovali, že pôvodne avizované skrátenie lehoty po prekonaní COVIDu zo 180 na 90 dní sa po dohode s ministerstvom zdravotníctva a konzíliom odborníkov odkladá.

konštatuje ÚVZ.

Ten taktiež potvrdil, že sa od 19. januára zavádza sa nový režim OP+, ktorý bude podmienkou vstupu do vybraných prevádzok, ako sú napríklad fitness, wellness, akvaparky, kúpele a kúpeľné liečebne bez zdravotnej indikácie ale aj krátkodobé ubytovacie služby.

informujú hygienici.

Plošne sa otvárajú prevádzky kúpalísk, wellness a akvaparkov, avšak len pre režim OP+, otvárajú sa aj všetky doteraz uzavreté prevádzky služieb, a to pre režim OP.

Rozširuje sa zoznam prevádzok, ktoré môžu mať otvorené v režime základ. Konkrétne ide o predajne odevov a obuvi, kancelárske a školské potreby, potreby pre deti, galantéria a textil, stavebniny, inštalačný a elektroinštalačný materiál, železiarstva, farby-laky, predajné miesta diaľničných známok a knižnice.

upozorňuje ÚVZ.

Prevádzky s obmedzením otváracích hodín budú môcť mať otvorené do 22:00. Pre hotely a podobné služby krátkodobého ubytovania, ako aj pre prevádzky verejného stravovania sa rušia obmedzenia kapacity.

Bude povolená prevádzka detských kútikov (v režime OP), ruší sa povinnosť len individuálnych prehliadok v múzeách a galériách. Fitness centrá budú v režime OP+, zvyšuje sa však ich maximálna kapacita na 50 osôb alebo 1 osoba na 15 štvorcových metrov.

Ubytovanie pre lyžiarske a snoubordové výcviky pre deti do 18 rokov v rámci výchovno-vzdelávacieho procesu bude možné v režime OTP.

Povinné testovanie nezaočkovaných zamestnancov zostáva minimálne do konca januára 2022 jedenkrát do týždňa, testovať sa nebudú musieť zamestnanci s kontraindikáciou očkovania.

Viac k témam: Koronavírus, Pandémia, Pandemické opatrenia, režim OP+
Zdroj: Webnoviny.sk – Respirátory budú povinné už aj v exteriéri, vyhláška hygienikov zavádza od 19. januára ďalšie zmeny © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu