Od 19. januára začnú platiť jednotné opatrenia. Pozrite si, kde vás pustia len s COVID pasom

0

13.1.2022 Jednotné celonárodné opatrenia v súvislosti s prichádzajúcou vlnou variantu omikron budú platiť od 19. januára a budú trvať maximálne štyri týždne po vrchole vlny.
Viac o téme: Koronavírus
Uviedol to na pravidelnej tlačovej konferencii k aktuálnej epidemickej situácii riaditeľ Inštitútu zdravotných analýz (IZA) Ministerstva zdravotníctva SR Matej Mišík. Zároveň definoval, v akých režimoch budú po novom fungovať niektoré základné prevádzky a služby.
Športové súťaže a tréningy
Športové súťaže a tréningy budú dostupné v režime OP, prípadne v režime OTP budú môcť tieto akcie navštevovať deti od 12 rokov a dvoch mesiacov do 18 rokov a dvoch mesiacov. Stačí im platný antigénový test urobený v škole. Tieto podujatia sú zároveň kapacitne obmedzené na 100 ľudí.

Fitness, wellness, aquaparky
Pre fitness a wellness centrá, aquaparky a rekreačné kúpele bude platiť režim OP+, pričom kapacita bude obmedzená na 50 ľudí, respektíve na jednu osobu na 15 metrov štvorcových.
Neesenciálne obchody, služby, výstavy
Umelé vodné plochy, neesenciálne obchody, služby, múzeá, galérie a výstavné siene sa budú riadiť režimom OP.
Reštaurácie
Reštaurácie budú dostupné v režime OP, je však potrebné sedenie za stolom, a to aj na terase. Takisto je nutné zabezpečiť obsluhu pri stoloch a nosiť respirátor mimo stola či konzumácie. V režime základ bude možné využiť len okienkový predaj.

Ubytovacie zariadenia
Ubytovacie zariadenia budú fungovať v režime OP+, a to bez limitov. Využívanie spoločných priestorov však podlieha pravidlám hromadných podujatí.
Obrady
Obrady ako sobáše a krsty budú povolené v režime OTP, návštevy v nemocniciach, zariadeniach sociálnych služieb, väzniciach a iných pobytových zariadeniach sa budú riadiť režimom OTP. Výnimku majú advokáti pri návšteve klientov.

Doprava
Diaľková doprava, taxíky, vleky, lanové dráhy a výletné lode budú nastavené na režim OTP. MHD a prímestská doprava budú dostupné v režime základ. Respirátor je však v rámci všetkej dopravy povinný.

Viac k témam: COVID pas, Koronavírus, omikron, Pandemické opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Od 19. januára začnú platiť jednotné opatrenia. Pozrite si, kde vás pustia len s COVID pasom © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -