Pod piatimi kruhmi sa predstaví päť najlepších slovenských sánkarov

  0

  13.1.2022 Slovensko bude mať na ZOH 2022 v čínskom Pekingu až päť športovcov v sánkovaní. Medzinárodná sánkarská federácia (FIL) totiž po Jozefovi Ninisovi, Kataríne Šimoňákovej a duu Tomáš Vaverčák s Matejom Zmijom schválila pod piatimi kruhmi účasť aj pre Mariána Skupeka. Informáciu o tom priniesol oficiálny web Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV).

  Dvadsaťročný rodák z Helcmanoviec Marián Skupek si účasť na ZOH vybojoval vďaka výkonom v pretekoch Svetového pohára. “V čase uzávierky rebríčka bolo Slovensko s možnosťou druhej miestenky tretie pod čiarou. FIL už pridelenie miestenky potvrdila aj Slovenskému olympijskému a športovému výboru,” uvádza olympic.sk.

  Skupek sa v čase potvrdenia jeho účasti na ZOH presúval do rakúskeho Bludenzu – dejiska juniorských majstrovstiev Európy. Potom ho čaká štart na majstrovstvách sveta juniorov v nemeckom Winterbergu a následne záverečná príprava na Peking.

  Viac k témam: olympionici, sánky, ZOH 2022 v Pekingu
  Zdroj: Webnoviny.sk – Pod piatimi kruhmi sa predstaví päť najlepších slovenských sánkarov © SITA Všetky práva vyhradené.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu