streda, 1 decembra, 2021
5.5 C
Bratislava
ÚvodSprávyPSS potvrdzuje svoj dlhodobo zodpovedný postoj k prírode a podnikaniu

PSS potvrdzuje svoj dlhodobo zodpovedný postoj k prírode a podnikaniu

26.11.2021 Správať sa zodpovedne, sústrediť sa na udržateľné riešenia a neustále znižovať svoj vplyv na životné prostredie by malo byť dnes samozrejmé pre každú firmu, ktorá chce na trhu pôsobiť dlhodobo. Prvá stavebná sporiteľňa sa otázkam zodpovedného a udržateľného podnikania venuje už mnoho rokov a podporuje v tom aj svojich klientov a dodávateľov. Ako dôkaz svojho smerovania sa PSS  pripojila k Memorandu Slovenskej bankovej asociácie o trvale udržateľnom podnikaní a rozvoji.

Podpis Memoranda je pre PSS verejným záväzkom, že v aktivitách, ktoré smerujú k udržateľnému podnikaniu, nepoľaví ani v budúcnosti.  “Už niekoľko rokov sa veľmi aktívne venujeme otázkam zodpovedného podnikania a citlivého prístupu k prostrediu, v ktorom žijeme. Všetky naše aktivity realizujeme v prísnom súlade s pravidlami zodpovedného podnikania. Pravidelne sa snažíme identifikovať oblasti, v ktorých sa vieme zlepšiť a meníme naše každodenné návyky tak, aby boli čo najviac šetrné k prírode. Týka sa to napríklad rozumného narábania s energiami či vodou, dôsledného separovania odpadu, ale napríklad aj využívania alternatívnych zdrojov energie. Som rád, že v tomto prístupe k okoliu a podnikaniu nie sme  osamotení,” hovorí predseda predstavenstva Prvej stavebnej sporiteľne Jiří Plíšek a dodáva, “Aj preto sme spolu s ostatnými bankami združenými v Slovenskej bankovej asociácii pristúpili k tvorbe a podpísaniu Memoranda o trvale udržateľnom podnikaní a rozvoji. Spoločným úsilím totiž dokážeme omnoho efektívnejšie meniť prostredie, v ktorom žijeme, na lepšie miesto na život.”

Banky môžu prostredníctvom Memoranda o trvale udržateľnom podnikaní a rozvoji pôsobiť na ostatné spoločnosti na Slovensku ako výrazný mienkotvorca v tejto oblasti. Tým môžu napomôcť k napĺňaniu cieľov Parížskej dohody a Európskej zelenej dohody. Spoločné Memorandum komerčných bánk tak je jasným postojom, že im záleží na budúcnosti životného prostredia, krajiny a ľudí.

PSS sa už dve desaťročia zaoberá zelenými investíciami do obnovy bytových domov, ktoré významným spôsobom znižujú spotrebu energie a tým aj emisie CO2. Environmentálne a CSR projekty banka dlhodobo podporuje prostredníctvom svojich grantových a charitatívnych fondov. Dodržiava tiež vysoké štandardy v oblasti zodpovedného podnikania.

Memorandum o trvale udržateľnom podnikaní a rozvoji vzniklo ako iniciatíva Slovenskej bankovej asociácie ako verejná deklarácia záväzkov slovenských bánk vo vzťahu k životnému prostrediu, spoločnosti, zamestnancom, obchodným partnerom, klientom, orgánom a inštitúciám v Slovenskej republike.

Informačný servis

Viac k témam: PR, Životné prostredie
Zdroj: Webnoviny.sk – PSS potvrdzuje svoj dlhodobo zodpovedný postoj k prírode a podnikaniu © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 689,618 +9,534 Dnes Úmrtí 14,503 +85 Dnes Uzdravení 563,790 Infikovaných 111,325 Last updated: 1. decembra 2021 - 16:40 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img