nedeľa, 28 novembra, 2021
2.8 C
Bratislava
ÚvodSprávyGašpar, Krajmer či Hraško smerujú na slobodu. Sudca zamietol predĺženie väzby

Gašpar, Krajmer či Hraško smerujú na slobodu. Sudca zamietol predĺženie väzby

28.10.2021 Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici neakceptoval návrh prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry a obvineným v kauze známej ako Očistec Tiborovi Gašparovi, Petrovi Hraškovi, Róbertovi Krajmerovi, Mariánovi Zetochovi a Milanovi Mihálikovi nepredĺžil lehotu trvania ich väzby, ktorá začala plynúť 5. novembra 2020 a už bola v minulosti raz predĺžená do 5. novembra 2021.
Rozhodnutie nie je právoplatné
Ako ďalej informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Bednáriková, zároveň sudca zamietol aj návrh prokurátora na zmenu dôvodov väzby u obvinených.

„Oproti tomu sudca pre prípravné konanie zamietol žiadosti obvinených T.G. a M.M. o ich prepustenie z väzby na slobodu a väzbu žiadneho z obvinených nenahradil dohľadom probačného a mediačného úradníka,” uviedla Bednáriková. Dodala, že rozhodnutie nie je právoplatné, pretože prokurátor podal sťažnosť. O tej bude rozhodovať Najvyšší súd SR.ň
Zatknutí viacerí bývalí policajní funkcionári
Polícia v rámci akcie Očistec ešte v novembri 2020 zadržala viacerých bývalých vysokých policajných funkcionárov. Obvinení sú napríklad zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, z korupčných trestných činov a z trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Viac k témam: Kauza Očistec
Zdroj: Webnoviny.sk – Gašpar, Krajmer či Hraško smerujú na slobodu. Sudca zamietol predĺženie väzby © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 660,386 Úmrtí 14,228 Uzdravení 540,068 Infikovaných 106,090 Last updated: 28. novembra 2021 - 04:25 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img