štvrtok, 9 decembra, 2021
1 C
Bratislava
ÚvodSprávyV Belgicku stúpli denné počty infikovaných až o 75 percent, krajina uvažuje...

V Belgicku stúpli denné počty infikovaných až o 75 percent, krajina uvažuje o sprísnení opatrení

27.10.2021 Ukazovatele šírenia koronavírusu v Belgicku stúpajú, čo vládu v utorok donútilo k zvažovaniu opätovného uvalenia niektorých protipandemických opatrení, ktoré zmiernila len pred niekoľkými týždňami.

Denný počet infekcií v 11-miliónovej krajine minulý týždeň vzrástol o 75 percent. Počet hospitalizácií sa zvýšil o 69 percent na 102 denne. Mierne stúpol aj počet úmrtí, a to v priemere na 13 denne.
Lockdown zaviesť neplánujú
S cieľom zastaviť tento trend vláda a regionálni predstavitelia majú v priebehu utorka rozhodnúť o opätovnom posilnení protipandemických opatrení, hoci neplánujú lockdown. Úrady uvažujú o rozšírení povinností nosiť rúška a COVID pasy. Naliehavosť rozhodnutia je taká veľká, že rokovanie o opatreniach urýchlili o tri dni.
Viac o téme: Koronavírus
Pravidlá nosenia rúšok a niektoré iné opatrenia v Belgicku uvoľnili len začiatkom tohto mesiaca, ale čiastočne by ich mohli obnoviť. Minister zdravotníctva Frank Vandenbroucke však povedal, že drastické opatrenia sú zatiaľ vylúčené.
Deti musia chodiť do škôl
„Bary a reštaurácie zostanú otvorené. Deti musia chodiť do školy, to je dôležité. Ale možno sa vrátime k rozsiahlejšiemu noseniu rúšok,“ povedal minister v pondelok večer pre verejnoprávnu vysielaciu spoločnosť VRT.

Podobné diskusie sa uskutočňujú aj v susednom Holandsku. Tamojšia vláda požiadala expertov o radu, či je potrebné, aby opäť zaviedla protipandemické reštrikcie v dôsledku prudkého rastu počtu infekcií. Tempo pribúdania nákaz v Holandsku patrí k najrýchlejším v Európe.

Viac k témam: Bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk – V Belgicku stúpli denné počty infikovaných až o 75 percent, krajina uvažuje o sprísnení opatrení © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 748,969 +9,425 Dnes Úmrtí 15,095 +91 Dnes Uzdravení 616,734 Infikovaných 117,140 Last updated: 9. decembra 2021 - 00:55 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img