streda, 8 decembra, 2021
1.1 C
Bratislava
ÚvodSprávyPrezident Zeman chce osobne odovzdať štátne vyznamenania, pre jeho hospitalizáciu sa podujatie...

Prezident Zeman chce osobne odovzdať štátne vyznamenania, pre jeho hospitalizáciu sa podujatie posunie

27.10.2021 Český prezident Miloš Zeman chce odovzdávať štátne vyznamenania osobne, a preto sa príslušné podujatie uskutoční v novom termíne. Namiesto 28. októbra sa slávnostné udeľovanie uskutoční 1. januára. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz s odvolaním sa na pondelkové vyhlásenie Pražského hradu.

Kancelária prezidenta vo vyhlásení uviedla, že sa Zeman „teší, že bude môcť prepožičané a udelené štátne vyznamenania odovzdať osobne“. Zeman je momentálne v nemocnici a jeho zdravotný stav mu neumožňuje účasť na podobných podujatiach.

Prezidentská kancelária tiež potvrdila návštevy u Zemana v nemocnici, okrem iných bývalého prezidenta Václava Klausa a ombudsmana Stanislava Křečka.

Druhý menovaný prišiel za prezidentom v pondelok a Zeman podľa neho nie je „nijak obmedzený vo svojich právach, v prijímaní návštev a v komunikácii s nimi“. Prezident sa s ním podľa jeho slov zhováral o „normálnych bežných záležitostiach“.

Viac k témam: štátne vyznamenania
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezident Zeman chce osobne odovzdať štátne vyznamenania, pre jeho hospitalizáciu sa podujatie posunie © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 748,969 +9,425 Dnes Úmrtí 15,095 +91 Dnes Uzdravení 616,734 Infikovaných 117,140 Last updated: 8. decembra 2021 - 21:55 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img