streda, 1 decembra, 2021
5.5 C
Bratislava
ÚvodSprávyŽilinka začal konať v prípade videonahrávky z chaty, na ktorej boli aj...

Žilinka začal konať v prípade videonahrávky z chaty, na ktorej boli aj Fico a Kaliňák

27.10.2021
aktualizované 26. októbra 16:14

Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka v utorok vydal pokyn na preverenie úniku obrazovo-zvukových záznamov vyhotovených orgánmi činnými v trestnom konaní na poľovníckej chate, ktoré boli v pondelok 25. októbra uverejnené v médiách.

Žilinka tak urobil z hľadiska možného naplnenia skutkových podstát trestných činov zneužívania právomoci verejného činiteľa a marenia spravodlivosti. Generálny prokurátor to napísal vo svojom profile na sociálnej sieti.

„Zverejňovanie dôkazov a informácií zo spisov v prípravnom konaní mimo zákonného rámca považujem za absolútne neprípustnú snahu o ovplyvňovanie orgánov činných v trestnom konaní a súdov pred ich rozhodovaním, za snahu o marenie vyšetrovania, ale aj za snahu o manipulovanie verejnej mienky,“ prízvukoval Žilinka.

Policajný zbor SR zároveň informoval, že v súvislosti s únikom nahrávok bolo podané trestné oznámenie. „Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry z tímu Očistec podal trestné oznámenie na Úrade inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR v súvislosti s únikom nahrávok,” uviedla polícia.

Viac k témam: Akcia “Očistec”, Generálny prokurátor
Zdroj: Webnoviny.sk – Žilinka začal konať v prípade videonahrávky z chaty, na ktorej boli aj Fico a Kaliňák © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 689,618 +9,534 Dnes Úmrtí 14,503 +85 Dnes Uzdravení 563,790 Infikovaných 111,325 Last updated: 1. decembra 2021 - 16:25 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img