nedeľa, 28 novembra, 2021
2.8 C
Bratislava
ÚvodSprávyMesto Nitra dostane novú vizuálnu identitu, porota súťaže ocenila najmä nadväznosť na...

Mesto Nitra dostane novú vizuálnu identitu, porota súťaže ocenila najmä nadväznosť na históriu

25.10.2021 O novú vizuálnu identitu Nitry sa postará bratislavské štúdio Andrej & Andrej, ktoré uspelo vo vyhlásenej súťaži návrhov. Odborná porota podľa hovorcu nitrianskej radnice Tomáša Holúbka ocenila najmä nadväznosť na históriu, hravosť a exkluzívne písmo Glagolic Neue, ktoré víťazi vytvorili špeciálne pre Nitru.
Konzervatívny a hravý
„Systém vizuálnej identity v podaní štúdia Andrej & Andrej je konzervatívny a hravý zároveň. Umožňuje kontinuálne variácie pri označovaní mestských organizácií či vytváraní nových symbolov a príbehov,” povedal člen poroty Boris Meluš z Únie grafických dizajnérov Slovenska. Súťaž určenú pre profesionálnych dizajnérov po odbornej stránke zastrešovala práve Únia.

Dohoda o spolupráci medzi mestom Nitra a dizajnérmi Andrejom Barčákom, Andrejom Čaneckým a Martinom Kahanom zahŕňa okrem vypracovania dizajn manuálu aj prípravu podkladov a šablón pre aplikáciu jednotlivých prvkov vizuálnej identity, prípravu a grafickú úpravu textov, prípravu podkladov na tlač, grafické spracovanie dát, fotografií, grafov a ostatných aplikácii vizuálnej identity.
Zabezpečia aj školenia
Víťazné štúdio zabezpečí aj školenie interných grafických pracovníkov mestského úradu na prácu s novou vizuálnou identitou.

Práce na samotnom manuáli budú trvať približne dva mesiace. Celková doba spolupráce medzi štúdiom Andrej & Andrej a mestom potrvá do vyčerpania finančného limitu 19-tisíc eur bez DPH, najviac však do konca tohto roka.

Viac k témam: Grafická súťaž, Vizualizácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Mesto Nitra dostane novú vizuálnu identitu, porota súťaže ocenila najmä nadväznosť na históriu © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 660,386 Úmrtí 14,228 Uzdravení 540,068 Infikovaných 106,090 Last updated: 28. novembra 2021 - 06:40 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img