nedeľa, 28 novembra, 2021
2.8 C
Bratislava
ÚvodSprávyTrnava cez sviatky predĺži otváracie hodiny cintorínov, dodržiavať však treba nariadené opatrenia

Trnava cez sviatky predĺži otváracie hodiny cintorínov, dodržiavať však treba nariadené opatrenia

25.10.2021 Všetky štyri cintoríny v Trnave budú v dušičkovom období od 26. októbra až do 10. novembra otvorené od 7:00 až do 22:00.

Od pondelka 25. do 31. októbra je okres Trnava v zmysle platného COVID automatu v oranžovej farbe, v tomto období nebudú na cintorínoch žiadne mimoriadne opatrenia. Informovala o tom v tlačovej správe trnavská radnica.
Obmedzenie pohybu sa nepredpokladá
Ani v prípade zhoršenej epidemickej situácie sa nepredpokladá obmedzenie pohybu návštevníkov pohrebísk, keďže ide o vonkajšie priestory. „Samozrejme, bude sa postupovať podľa platných nariadení Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trnave,“ dodáva radnica.

V uplynulých dňoch sa na cintorínoch v správe mesta pripravovali na zvýšenú návštevnosť. Aj počas sviatkov sú naplánované služby zamestnancov cintorínskych služieb tak, aby bola zabezpečená operatívna likvidácia odpadov, upratovanie, monitorovanie a riešenie krízových situácií i zabezpečenie protipožiarnej kontroly a pomoci občanom.
Dopravu budú usmerňovať policajti
Na parkovanie pri cintorínoch je možné využívať len parkoviská a vyznačené plochy. Je potrebné rešpektovať dopravné značenie, dopravu bude ako každoročne usmerňovať hliadka dopravnej polície. Pri cintorínoch bude posilnené hliadkovanie mestskej polície.

Mesto Trnava má v správe cintoríny na Kamennej ceste, na Ulici T. Vansovej, v mestskej časti Modranka a evanjelický cintorín na Nitrianskej ceste. Je na nich približne 20-tisíc hrobových miest, samospráva v tomto roku rozšírila areál cintorína na Kamennej ceste.

Viac k témam: Bezpečnostné opatrenia, Cintoríny, Koronavírus, Sviatok všetkých svätých
Zdroj: Webnoviny.sk – Trnava cez sviatky predĺži otváracie hodiny cintorínov, dodržiavať však treba nariadené opatrenia © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 660,386 Úmrtí 14,228 Uzdravení 540,068 Infikovaných 106,090 Last updated: 28. novembra 2021 - 05:25 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img