nedeľa, 28 novembra, 2021
2.8 C
Bratislava
ÚvodEkonomikaMinisterstvo obrany má plánovanú úsporu na dosah, rezort optimalizoval podporné činnosti

Ministerstvo obrany má plánovanú úsporu na dosah, rezort optimalizoval podporné činnosti

23.10.2021 Ministerstvu obrany SR (MO SR) sa v priebehu tohto roka pravdepodobne podarí dosiahnuť plánovanú úsporu aspoň 17 miliónov eur. Vo svojom profile na sociálnej sieti to uvádza Útvar hodnoty za peniaze (ÚHP), ktorý sa opiera o priebežné hodnotenie opatrení revízie výdavkov na obranu z roku 2020.

Revízia navrhla opatrenia, ktorých celkový potenciál úspor dosahuje minimálne 114 miliónov eur. Jej plnenie sa v tomto roku sleduje po prvýkrát.
Na úkor platov vojakov
„Tohtoročné úspory má MO SR dosiahnuť nezvyšovaním platov vojakov a optimalizáciou podporných činností,“ uvádza ÚHP. Dodáva, že rezort obrany v riadení investícií mešká s prípravou metodiky hodnotenia investícií, ktorá je kľúčovou pre nastavenie správnej investičnej stratégie.

MO SR v súlade s revíziou spracovalo nový vojnový a zdrojovo udržateľný model a veliacu štruktúru Ozbrojených síl SR. Dlhodobý plán rozvoja obrany chce rezort na schválenie predložiť parlamentu do konca roka.
Ministerstvo nedodalo potrebné informácie
„MO SR zaviedlo verejné odpočty výsledkov v obrane. Po prvý raz zverejnilo zhrnutie hodnotenia obranných plánov štábom NATO a obnovilo zverejňovanie Komplexného hodnotenia obrany SR,“ zdôraznil útvar. Pripomenul však, že doposiaľ neboli zadefinované zverejniteľné ukazovatele pripravenosti.

ÚHP zdôraznil, že v siedmich opatreniach MO SR nedodalo potrebné informácie, nie je preto jasné, ako pokračuje analýza výdavkov podriadených organizácií a optimalizácia velenia armády.

Viac k témam: Šetrenie, Úspora financií
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo obrany má plánovanú úsporu na dosah, rezort optimalizoval podporné činnosti © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 660,386 Úmrtí 14,228 Uzdravení 540,068 Infikovaných 106,090 Last updated: 28. novembra 2021 - 05:55 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img