nedeľa, 28 novembra, 2021
3.8 C
Bratislava
ÚvodSprávyNová súdna mapa prináša viac pochybností ako riešení, konštatovala konfederácia odborov

Nová súdna mapa prináša viac pochybností ako riešení, konštatovala konfederácia odborov

18.10.2021 Nová súdna mapa, s ktorou prichádza ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (nom. SaS), prináša zatiaľ viac pochybností než riešení stavu v justícií. Skonštatovala to Konfederácia odborových zväzov SR (KOZ SR), ktorá podporuje Odborový zväz justície v SR.
Dopad na zamestnancov súdov
Tento zväz bol v stredu jedným z organizátorov protestu proti súdnej mape pred budovou ministerstva spravodlivosti. Protestujúci žiadali stiahnutie celého návrhu. Stanovisko poskytla hovorkyňa KOZ SR Martina Nemethová.

KOZ SR zdôraznila, že sledujú situáciu okolo pripravovanej súdnej mapy a pripomienky Odborového zväzu justície v SR vzniesli aj v rámci medzirezortného pripomienkového konania. „Navrhovaná reforma a rušenie súdov v mnohých okresných a krajských mestách nebude mať dopad len na obyvateľov týchto miest a okolia ako účastníkov konania, ale aj na samotných zamestnancov týchto súdov, ktorí sa obávajú zvýšenej časovej a vzdialenostnej dostupnosti miesta výkonu svojej práce a s tým spojenými zvýšenými nákladmi, ale aj samotnej straty zamestnania,“ vysvetlili s tým, že Odborový zväz justície v SR vyhlásil pre zhoršujúcu sa životnú úroveň a sociálne istoty zamestnancov justície štrajkovú pohotovosť.
Reforma má byť o dostupnejšej spravodlivosti
„Všetci zúčastnení na tejto štrajkovej pohotovosti, ako aj ostatných súvisiacich aktivít s cieľom dosiahnuť takú reformu justície, ktorá nebude mať negatívne dopady ako na občanov SR ako účastníkov konania, tak aj na zamestnancov súdov, ale bude najmä o dostupnejšej spravodlivosti, majú moju osobnú podporu a solidárnu podporu ostatných odborových zväzov združených v KOZ SR,“ uviedol prezident KOZ SR Marián Magdoško.

Viac k témam: Súdna mapa, Súdnictvo
Zdroj: Webnoviny.sk – Nová súdna mapa prináša viac pochybností ako riešení, konštatovala konfederácia odborov © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 660,386 Úmrtí 14,228 Uzdravení 540,068 Infikovaných 106,090 Last updated: 28. novembra 2021 - 07:25 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img