nedeľa, 28 novembra, 2021
2.8 C
Bratislava
ÚvodSprávyHasiči dostanú do výbavy protichemické ochranné obleky za takmer jeden milión eur

Hasiči dostanú do výbavy protichemické ochranné obleky za takmer jeden milión eur

17.10.2021 Ministerstvo vnútra uzavrelo kúpnu zmluvu na dodávku protichemických ochranných oblekov pre potreby Hasičského a záchranného zboru SR.

Ako sa uvádza v dokumente zverejnenom na Centrálnom registri zmlúv, náklady na zabezpečenie 936 kusov oblekov, rovnaký počet celotvárových masiek a 18 720 kusov filtrov do masiek predstavujú 931 132 eur aj s DPH.
Oblek musí byť kompatibilný
„Ide o protichemický ochranný oblek určený ako osobný ochranný pracovný prostriedok na činnosti, pri ktorých hrozí chemická, biologická alebo rádioaktívna kontaminácia. Po jeho dekontaminácii je určený na opakované použitie,” uviedol rezort vnútra.

Oblek, ktorého súčasťou sú aj ochranné rukavice a čižmy, musí byť podľa požiadaviek ministerstva odolný voči organickým aj anorganickým chemikáliám a tiež voči kontaminácii biologickými prostriedkami.

Zároveň musí byť oblek kompatibilný s osobnými ochrannými pracovnými prostriedkami určenými na ochranu tváre, dýchacích ciest, rúk a nôh, ktoré sa používajú v Hasičskom a záchrannom zbore.
Súčasťou má byť aj maska
„Súčasťou má zároveň byť aj ochranná protichemická maska určená po jej dekontaminácii na opakované použitie. Ochranná protichemická maska je určená spoločne s vhodným ochranným filtrom ako osobný ochranný pracovný prostriedok na ochranu tváre a dýchacích ciest pred vonkajšou kontamináciou chemickými, biologickými a rádioaktívnymi látkami,” vysvetlilo ministerstvo.

Ochranné vybavenie by Hasičskému a záchrannému zboru SR mala dodať spoločnosť Dräger Slovensko s.r.o.

Viac k témam: Hasiči, Protichemické obleky
Zdroj: Webnoviny.sk – Hasiči dostanú do výbavy protichemické ochranné obleky za takmer jeden milión eur © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 660,386 Úmrtí 14,228 Uzdravení 540,068 Infikovaných 106,090 Last updated: 28. novembra 2021 - 05:55 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img