Ruskí komunisti napadli výsledky internetového hlasovania parlamentných volieb v Moskve

0

30.9.2021 Komunistická strana Ruskej federácie podala v stredu viacero žalôb, v ktorých napadla výsledky parlamentných volieb. Strana tvrdí, že internetové hlasovanie v Moskve bolo zmanipulované, čo viedlo k jej porážke v ruskej metropole.

V tohtomesačných voľbách sa komunisti na celoštátnej úrovni umiestnili na druhom mieste. Strana, ktorá sa zvyčajne riadi líniou Kremľa, tento raz organizuje pouličné protesty.

Pripojila sa tak ku kritikom súčasnej vlády, ktorí chcú tiež dosiahnuť anulovanie výsledkov v Moskve. Možnosť hlasovať online dostali ruskí voliči v hlavnom meste a niektorých ďalších regiónoch.

V ruských parlamentných voľbách pred dvoma týždňami zvíťazila strana Jednotné Rusko naklonená prezidentovi Vladimirovi Putinovi. So ziskom 324 mandátov si v dolnej komore parlamentu udržala ústavnú väčšinu. Druhá najúspešnejšia, Komunistická strana Ruskej federácie, získala 57 kresiel.

Na voľbách, ktoré trvali tri dni, sa zúčastnilo 14 strán. Kandidovať však nemohli najhlasnejší kritici Kremľa, keďže ruské úrady označili organizácie spojené s väzneným opozičným lídrom Alexejom Navaľným za extrémistické a ďalší prominentní opoziční politici čelili stíhaniu alebo pod nátlakom úradov opustili krajinu.

Viac k témam: Komunistická strana, Parlamentné voľby v Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruskí komunisti napadli výsledky internetového hlasovania parlamentných volieb v Moskve © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu